Zeugma Mozaik Müzesi
Zeugma Mozaik Müzesi

Zeugma Mozaik Müzesi

Tarihi, yaşanmışlıkları ve tabi ki farklı yapısı ile oldukça dikkat çeken, Türkiye’nin en farklı şehirlerinden birindeyiz. Burası Gaziantep!

Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi
Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi

Gaziantep gezilecek yerler arasında bence ilk sırada yer alması gereken Zeugma Mozaik Müzesi kesinlikle hayran kalacağınız ve Türkiye’de gezebileceğiniz en farklı yapıya sahip en güzel müzelerin başında gelmeli. Farklı yapısı ile gören herkesi kendine hayran bırakıyor.

Nizip İlçesindeki Birecik Baraj Gölü kıyısında yer alan Zeugma Mozaik Müzesi, Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği harika bir müzedir. Ulaşımı kolay ve sadece Pazartesi günleri kapalıdır.

2011 yılında ziyarete açılan müzede, kültürel ve yöresel farklılıkların sergilendiği ve gerçekten geçmişten günümüze gelen en güzel yapıların yer aldığı bir müzedir. Zeugma Mozaik Müzesini tabi ki müzekart ile ücretsiz gezebilirsiniz.

Zeugma Müzesi
Zeugma Müzesi

Dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Zeugma Müzesi, bugün Antep’e gelen yerli ve yabancı pek çok turistin ilk uğrak noktasıdır. Zaten bir zamanlar bu topraklarda yaşanmış olan ve günümüzde buna ışık tutulan çağın ne kadar farklı olduğunu siz de gezip görmelisiniz. İşte bunun için Gaziantep oldukça güzel bir şehirdir.