Yüzüklerin Efendisi Dizisinden Ne Beklemeliyiz?
Yüzüklerin Efendisi Dizisinden Ne Beklemeliyiz?

Yüzüklerin Efendisi Dizisinden Ne Beklemeliyiz?

Amazon’un üstünde çalıştığı Yüzüklerin Efendisi dizisi daha önce duyurulduğu gibi genç Aragorn’a odaklanmayacak. Peki bu dizi ne anlatacak?

Amazon bir süre önce Twitter üzerinden bir Orta Dünya haritası yayınlandı. Haritada özellikle Rohan’ın eksikliği ve o bölgede olan Calenardhon dikkat çekiyor. Mordor da ortalarda yok henüz. Ardından da dizinin 2. Çağ’da geçeceği yine Twitter üzerinden resmen doğrulandı. Peki tüm bunlar ne anlama geliyor?

Tüm bu bilgiler ışığında Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinin Güç Yüzükleri’nin yaratıldığı dönemi anlatacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yani 2. Çağ’ın başlangıcına gideceğiz, yaklaşık olarak da 1350’den sonrası diyebiliriz. Sauron’un yüzükleri nasıl ortaya çıkardığı, bu yüzüklerin yaratımı sırasında neler olduğu izleme ihtimalimiz yüksek. Aynı şekilde bu yüzüklerin Orta Dünya’yaya çok yeni olarak dahil olmasının etkilerini de görebiliriz.

Güç Yüzükleri’ne ek olarak Numenor ve insanların çöküşüyle birlikte Mordor’un da nasıl ortaya çıktığı dizide ele alınacak gibi duruyor. Sauron’un daha 1. Çağ’da Mordor bölgesine yerleştiğini düşününce, Numenor ve Mordor da odak noktaları olacak gibi gözüküyor. Dizinin finalinin de Numenor’un çöküşünün ardından Elf ve İnsanların bir araya gelmesiyle Sauron’a karşı yaşanan son savaşla olmasını bekliyoruz.

Daha Fazla İçerik
2018’in Pek Az Bilinen Güzel Dizileri
2018’in Pek Az Bilinen Güzel Dizileri