Glamping Yeni Tatil Anlayışı

Yeni Bir Tatil Anlayışına Hazır Olun; Glamping!

Alternatif tatil arayışlarına yanıt vererek gelişmeye devam eden turizm sektörü, ülkemizde de adını sıkça duymaya başladığımız “Glamping” tatili ile konaklamacıların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Doğayı çok seviyorsunuz, çadırda kalmak da güzel bir deneyim fakat kamp hayatının diğer zorlukları gözünüzü korkutuyorsa ya da bu detaylarla uğraşmak istemiyorsanız “Glamping” tam da aradığınız tatil anlayışı olabilir.

Glamping Nedir?

Temelde Avrupa ve ABD’li gezginlerin Afrika kıta gezileri sırasında kurulan safari çadırlarını konforlu bir konaklamaya dönüştürme isteğiyle ortaya çıkmıştır. Sonrasında Avrupa’da otel konseptlerinden bunalan gezginler tarafından oldukça benimsemiştir.

Kelime anlamı olarak glamorous yani büyüleyici ve camping yani kamp yapmak kelimelerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuş yaratıcı ve oldukça büyüleyici bir isme sahip.  Otel konforunun çadırla buluştuğu bir konsept olan glamping, otel odasında bulabileceğiniz tüm alternatifleri sizin için sunuyor. Doğa ile bütünleşirken gece dinlenmek için doğanın içinde rahat bir yatakta keyifli bir uyku düşüncesi birçok kişiyi şimdiden etkisi altına almış bulunmakta.

Glamping içerisinde bulunan çadır veya ağaç evler, çoğunlukla bir konsepte sahip oluyorlar ve sizi doğanın büyülü dünyasına götürmek için gerekli ortamı sağlıyorlar.

Türkiye’de Glamping Mekanları

Club Amazon Bördübet / Marmaris-Datça

Club Amazon Bördübet / Marmaris-Datça
Club Amazon Bördübet / Marmaris-Datça

İşletme Marmaris – Datça arasında kalan Bördübet bölgesindedir. Tesis ağaçlar tarafından neredeyse gizlenmiştir. Alan içerisinin düzayak oluşu ve tehlikeli yükseltilerin olmaması büyük bir avantajdır.  Denize 500 metre mesafede konumlandırılmıştır. Glamping kültürünün Türkiye’deki öncülerinden diyebiliriz. Karavan, çingene arabası, bungalov, butik van taş ve teras oda seçenekleriyle hizmet vermekte olup ev yemeklerinin servis edildiği restaurantı bulunuyor ve kano gezintileri ya da doğa yürüyüşleri yapma imkanı sunuyor.

Fiyat bilgilendirmesini web üzerinden yapan işletmenin detaylı bilgilendirmesine buradan ulaşabilirsiniz:

Kocabahçe Glamping / Bozburun

Kocabahçe Glamping / Bozburun
Kocabahçe Glamping / Bozburun

Karayolunu bağlantısının olmadığı mekana geçiş işlemleri Bozburun Germe Koyu’ndan işletmeye ait transfer tekneleri ile sağlanmaktadır ve transfer hizmeti konaklama bedeline dahildir. Doğanın içinde konumlandırılan tesis en az iki günlük rezervasyon kabul etmekte ve yarım pansiyon olarak hizmet vermektedir. İşletmeye 12 yaş atı çocuk kabul edilmemektedir. Çadır ve bungalov konaklama seçenekleri ve fiyatları web sitesi üzerinden yayınlanmakta olup kendi içerisinde bir restaurantı bulunmaktadır. Balık tutma, yürüyüş yapma, kanoya binme, yoga yapma, masaj, dingi ve masa tenisi aktivitelerinden yararlanabilirsiniz.

Fiyat bilgilendirmesini web üzerinden yapan işletmenin web sitesine buradan ulaşabilirsiniz:

Kozluyalı Glamping / Ayvacık

Kozluyalı Glamping / Ayvacık
Kozluyalı Glamping / Ayvacık

Assos’un yukarısında bulunan Kozlu Köyü’ne kurulmuş ve otel konforunda iki farklı tipten oluşan toplamda 12 çadır ile hizmet vermektedir. Mekan içerisinde restaurantıyla barı bulunmakta ve yerel tatlar ile hizmet vermektedir. Konaklama süresi boyunca Assos Antik Kenti, Kaz Dağları, Adatepe ve Yeşilyurt köylerini gezebilir, denize girebilirsiniz. Fiyat bilgilendirmesine yer verilmeyen sitede iletişim bilgilerini kullanarak bu bilgilendirmeye ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mona Camp – Glamping / Sığacık

Mona Camp - Glamping / Sığacık
Mona Camp – Glamping / Sığacık

Seferihisar Sığacık bölgesinde konumlandırılmış mekan karavan konaklaması yanında glamping hizmeti de vermektedir. Mekan içerisinde bir kafe bulunmakta olup dışarıdan yiyecek-içecek getirmek serbest. Ayrıca kendi yemeğinizi yapmanız için ortak bir mutfak ve buzdolabı alanı da hizmet dahilindedir. Denize 2.5 km uzaklıkta olan işletmenin fiyat bilgileri web sitesinde güncel olarak yayınlanmaktadır.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Avalon Steppes / Fethiye-Kayaköy

Avalon Steppes / Fethiye-Kayaköy
Avalon Steppes / Fethiye-Kayaköy

Fethiye Kayaköy’de bulunan mekan doğayla iç içe oluşturulmuş glamping çadırları ile hizmet vermektedir. Deniz kenarında olmasa da çadırların ortasına konumlandırılmış havuzu ile güzel bir tatil alternatifi oluşturmaktadır. Saray isimleri verilmiş farklı konsepte 4 çadır tipi bulunmaktadır. İşletmenin kendine ait restaurantı bulunmakta olup konaklamayı düşünenlere lüks bir deneyim yaşatmak için oldukça iddialı.

Fiyat bilgilerinin web sitesi üzerinden paylaşıldığı mekana ait detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.