Work and Travel
Work and Travel 2019 Fiyatları, Ücretler ve Masraflar

Work and Travel 2019 Fiyatları, Ücretler ve Masraflar

Work and Travel programı Amerikan Hükümeti kontrolü altında yapılan ve de dünyanın değişik yerlerinden binlerce üniversite öğrencisinin, yaz tatili süreci boyunca Amerika’da çalışmalarına olanak sağlayarak, aynı zamanda da İngilizcelerini geliştirmelerine imkan sağlayan bir program olarak bilinmektedir.

Bu program aracılığı ile öğrenciler aynı zamanda da dünyayı ve farklı kültürleri tanıma şansı yakalamaktadırlar. Work and Travel’ın bir tür kültürel değişim programı olduğunu söylemek mümkündür. Kültürel değişim programına dahil olan kişiler, Amerika’da bir turist gibi değil, sanki oranın yerlisiymiş gibi yaşama ve anlama imkanı da elde etmektedirler. Ayrıca burada çalışan kişiler seyahat harcamalarını da karşılayacak miktarda para kazanmalarının yanı sıra bir miktar birikmiş para ile de ülkelerine dönebileceklerdir.

Work and Travel Ücretleri

Work and Travel 2019 fiyatları, ücretler ve masraflar aslına bakıldığında sanıldığı kadar da yüksek değildir. Genel olarak ücretlendirmeler şu şekildedir;

  • Program maliyeti : 2000 ve 2500 dolar arası ( Kayıt tarihine göre bu ücretlerde değişim söz konusu olacaktır.)
  • Vize Harcı : 160 Dolar ( Vize almadan önce ödeme yapmak zorunludur.)
  • SEVIS Harcı : 35 Dolar
  • Uçak Bileti : 600 Dolar ( Fiyatlar seyahatin gerçekleşeceği güne ve de lokasyona göre değişiklik gösterebilir.
  • Harçlık : 800 Dolar ve 1000 Dolar arası ( İlk maaşınızı alıp, ortama adapta olacağınız süre boyunca sizler için yeterli bir miktar olacaktır.)

Fiyatlar bazı durumlarda taksitlere bölünebilmektedir. Eğer İngilizce seviyeniz Advanced ise 100 dolarlık bir indirim kazanma şansınız vardır. Ancak bunun için seviye tespit sınavından 10 üzerinden en az 8 ya da 10 alınması gerekir. Yine peşin ödeme söz konusu olduğunda da 100 dolarlık indirim alabilirsiniz. Aynı zamanda da gruplarda en az 3 kişi olmak kaydıyla kişi başına da 50 dolar indirim fırsatından faydalanmak mümkündür.

Bu da ortalama olarak  250 dolarlık bir indirim elde etmenize olanak sağlar. Sunulan imkanlara göre fiyatlar oldukça uydundur. Harcanılan paranız kadar ülkede çalışma performansınıza göre de gelir elde edebilirsiniz.