Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları
Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları

Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları

Daha avantajlı yöntemlerle seyahat etmek için çeşitli kampanyaları takip ederek, uçuş masraflarını en aza indirgemek şarttır. Öyle ki günümüzde birbirinden farklı şehirlerde havalimanları bulunur. Aynı zamanda gideceğimiz ülke ya da şehirlere sefer düzenleyen bir çok havalimanı şirketi  vardır. Çeşitli alternatifleri ve kampanyaları yakından takip ederek ucuza uçak bileti bulmak mümkündür. Bu yazımızda sizlere ucuz uçak bileti bulma yöntemlerini aktaracağınız. Sizler de ekonomik seyahat ederek, birbirinden farklı ülkelere gidebilme imkanı elde etmek istiyorsanız şu yöntemleri mutlaka denemelisiniz!

Tek Yön Biletlere Bakın

Bu yöntem her zaman geçerli olmasa da gidiş dönüş bileti almak yerine iki tane tek yön bileti alabilirsiniz. Bazı durumlarda bu yöntemin çok daha avantajlı olduğunu göreceksiniz. Öyle ki gidişte İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa biniyorsanız, dönüşte İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yapacak bir uçağı tercih ederek daha uygun fiyatlarla uçmanız mümkün olacaktır.

Alternatif Rotaları Değerlendirin

Herhangi bir ülkeye gitmeye karar verdiniz. Ancak o rotaya giden uçak biletleri çok pahalı. Böyle durumlarda yapılması gereken aslına bakıldığında oldukça basit! Eğer gitmek istediğiniz ülke ya da şehirlere uçak biletleri çok pahalı ise aktarma uçaklara bilet alarak, hem daha farklı bir rota izleyebilirsiniz hem de daha çok yer gezme imkanı elde edebilirsiniz.

Havayollarının Mail Bültenlerine Üye Olun

En uygun uçak bileti fırsatlarını ancak havayollarının kendi sitelerinden görebilirsiniz. Zaman zaman düzenlenen uçak bileti kampanyalarını kaçırmamak için havayollarının mail bültenlerine üye olmanızı öneririz. Çünkü mail bültenlerine üye olduğunuzda size özel teklifleri anında görebileceksiniz. Böylece sizlere indirim sağlayacak olan promosyon kodları sayesinde, düzenlenen kampanyalarla %50 oranında daha ucuza uçmanız mümkün olacaktır. Eğer sıkça gelen maillerden rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız da özel bir klasör oluşturmanızı öneririz.

Düşük Maliyetli Havayolu Şirketlerini Deneyin

Düşük maliyetli havayolu şirketlerini seçerek de daha uygun fiyatlarla seyahat etmek mümkündür. Bilindiği gibi ismi ile ön plana çıkan havayolu şirketlerinin uçak biletleri çok daha yüksek fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Ancak çok fazla tanınmamış şirketler, uçak bileti satışını artırmak için daha düşük fiyatlarla müşteri elde etme politikası izler. Bu nedenle düşük maliyetli havayolu şirketleriyle daha avantajlı fiyatlarla uçmak da kaçınılmaz olacaktır.

En İyi VPN Servisini Kullanın

Havayolu şirketleri, farklı ülkelerde farklı fiyat politikaları uygulamaktadırlar. Ancak iyi bir VPN servisi kullanarak uçak biletinizi farklı ülkeden satın alarak ucuza uçmanız mümkün olabilir. Çünkü aynı rotaya uçacak olan uçaklar, farklı ülkelerde daha uyguna bilet satabilir. Bu fırsatı kaçırmamak için de iyi ve güvenilir VPN’den giriş yapmak şarttır!

En İyi Uçak Bileti Arama Motorlarını Tercih Edin

Ucuza uçmanın püf noktalarından biri de sizlere tüm firmaların uçak biletini aynı sayfada göstererek, değerlendirme yapmanızı sağlayacak olan arama uçak bileti arama motorlarıdır. Böylece hangi havayolu şirketinin daha uygun olduğunu görebilir ve kampanyalı olarak uçak biletlerinizi satın alabilirsiniz.