Tribeca Yeniköy

Tribeca Yeniköy

Geçen gün hayretle fark ettim ki, beni manevi evlatları ilan edip, bir köşeye uyumam için şilte sermelerine ramak kalmasına rağmen Yeniköy Tribeca’yı şimdiye kadar yazmamışım. Yalan olmasın ama, herhalde 10 senedir filan gittiğimiz, adını andığım zaman bile, büyük çoğunluğu utanç verici türlü türlü anının gözümün önünden film şeridi gibi geçmesine neden olan yer halbuki.  Hiçbir şey olmasa, kaç sene bütün ergenlik taşkınlıklarımıza (en azından büyük çoğunluğuna) göz yummaları hatırına bile yazmam gerekirdi ki, yaşlandık, hala seviyoruz kendilerini.

Öte yandan her seferinde o kadar teklifsiz gidiyorum ki, fotoğraf makinası götürmek bir yana, neredeyse pijamalarımı bile çıkarmayacağım üstümden. O yüzden üstteki tavuk şinitzel fotoğrafı haricinde, yemeklerinin güzelliğini size kanıtlayabileceğim bir delil sunamıyorum. Sözüme güvenmek durumundasınız artık.

Menülerine gelince, onu kebapçı garsonu gibi ezberden sayarım ama. Şöyle ağır oturaklı (mideye oturan cinsten) bir kahvaltıya gittiyseniz, 16 TL’ye kızarmış jambon ve sosislerden, sote patates, yağda yumurta, pancake, bal ve karamel sosundan müteşekkil diner kahvaltıyla dünyaya gözlerinizi mutlu bir şekilde kapatabilirsiniz. Yok ben daha gencim, 10 senelik kaloriyi bir saatte yükleyip ölüm uçuşuna geçmek istemiyorum derseniz, bagelları çok meşhur. Seven çok seviyor, ben pek bulaşmıyorum.

Sağlığınıza dikkat ediyorsanız, de-lite menülerinde güzel seçenekler var. Tavsiyem tavuklu chargrilled vegetables (21 TL): kabak, mantar, renkli biberler, havuç ve patlıcan yoğurtlu sos ve ızgara tavukla birlikte geliyor. Yazın karidesli enginar salata (21 TL) ile beraber baya yiyorduk. Kışın yaklaşmasıyla birlikte bir diğer favorim olan buğday risottolu tavuk buduna (22 TL) geçiş yaptım.

Bunların haricinde biz kıkır kıkır kimbilir hangi saçma şeye gülmüyorsak ya da modern annelerin altın günü yoksa, çoğunlukla sessiz ve sakin olan geniş bir bahçeleri, pizza, makarna, noodle, wrap ve burgerlerden oluşan ansiklopedi gibi bir menüleri var. Ömrüm vefa ederse bir gün hepsini denemek gibi bir hedefim var.

Tek derdim: wireless bahçeden çekmiyor sevgili Tribeca yöneticileri! Bir zahmet onu bir açıkhava modemiyle değiştirseniz ikametgahı size aldırmam için hiç bir engel kalmayacak. Saygılarımla arz ederim.

Tribeca Yeniköy İletişim Bilgileri

Tribeca Yeniköy Adres: Kapalı Bakkal Sokak. No: 5 Yeniköy

Tribeca Yeniköy Telefon: 212 223 99 19

Daha Fazla İçerik
Cibalikapı Balıkçısı
Cibalikapı Balıkçısı