The Shamrock Irish Pub Kassel

The Shamrock Irish Pub Kassel – Bardan Daha Fazlası

Bir bardan beklentiniz nedir? İyi bir bira mı? Güzel müzik mi? Yoksa tanışabileceğiniz yeni insanlar, ulaşmak istediğiniz olağanüstü kültürlere köprü yeni dostlar mı? İçeri buyrun, Shamrock Irish Pub’ta hepsi var!

Irish Pub bize yabancı bir kültür aslında. Orta çağlarda İrlanda’nın nemli ve yemyeşil tarlalarını gezen baharat tüccarları; kısa bir mola vermek ve soğuk bir bira içmek için uğrarmış bu Pub’lara. Pub’lar (Public Houses’ın kısaltması); o zamanlar diğer özel barlara göre üyelik gerektirmediğinden her kesimden insanın uğradığı samimi ortamlarmış. Genellikle zengin üyelerin buluştuğu özel barlara göre de alt sınıf çalışan işçi kesimi bu barları tercih edermiş.

Irish Pub olgusu kültür ve bilginin ahenkiyle demlenmiş diyebiliriz. Taştan duvarlar; ağaçtan yontma masalar ve sandalyeler bu mekanların vazgeçilmezi. Kocaman şömineler ve ahşap tavandan sarkan mumdan ahizeler ise olmazsa olmazı. Irish Pub’ların demirbaşı olan Ale tarzındaki biralara ilave olarak da satılan yiyecekler ve teçhizatlar buraları daha da popüler kılan başlıca etkenler olmuş.

19. Yüzyıl başlarında bunaltıcı İngiliz baskısıyla, Irish Pub’lar illegal ilan edilmiş. Ancak İrlandalılar’ın agresif ve bağımsız ruhlarından dolayı; bu süreçte doğal olarak barlar daha da büyümüş ve gelişmiş. Hatta daha da öteye giderek, bu mekanlar isyancıların toplandığı ve hükümdarları eleştirdiği yerler olmuş. Kimisi hayal kırıklığıyla sonuçlansa da çok büyük isyanların çıkış noktası olan Irish Pub’larda tarihte mevcut.

Atmosferi ve geleneksel içki seçeneklerini günümüze kadar ulaştıran bu kültür; bugün dünyanın neredeyse her ülkesinde pek çok benzerleriyle hizmet veriyor. Bunlardan bir örneği de The Shamrock Irish Pub Kassel. Adını İrlanda’nın da sembollerinden biri olan Shamrock (Yonca)’dan alan bu güzel mekan; Almanya’nın Hessen Eyalati’nin Kassel şehrinde Friedrich Ebert Caddesi üzerinde bulunuyor. Ahşap masaları; devasa barı, müzikleri, karaoke geceleri, İrlanda Bira’ları, dekorları ve düzenli olarak çağırdıkları İrlandalı Müzik Grupları’yla sizi içine çeken bu eşsiz Irish Pub; uzun yıllardır bölgedeki Irish Pub severlere gece geç saatlere kadar her gün hizmet veriyor.

Tüm dünyadan futbol, rugby, basketbol maçlarını izleyebileceğiniz bu barda; aynı zamanda dart ve bilardo gibi etkinliklere de katılabilirsiniz. Acıktığınızda mekandaki yiyeceklerden tadabileceğiniz gibi; dışarıdan pizza ya da hamburger söyleme seçenekleriniz de mevcut! Yani burada her şey serbest! Strongbow Cider, bol şuruplu Snakebite ve tabii ki Guinness & Kilkenny mekanın favorileri. Türkiye’de bulamayacağnız bir ortam ve Türkiye’de bulamayacağınız en az 100 farklı içki sayabilirim burada.

Sadece uğrayın, ortamı soluyun ve büyüleyici İrlanda cazibesini iliklerinize kadar hissedin.

The Shamrock Irish Pub Kassel Fotoğrafları