meg nişantaşı

Nişantaşı’na Yeni Soluk; MEG (Meet Eat Go)

Meg (Meet-Eat-Go), Nişantaşı Teşvikiye’de Fırın sokaktaki mekan, özellikle gencecik yaşına bakıldığında beni cesaretine ve güzelliğine hayran bırakan Merve Güleç’in. Merve, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Sonrasında ise Mutfak Sanatları Akademisi’nde Restoran İşletmeciliği eğitimi almış. Merve, Meg ile hayalini gerçekleştirmiş, sevdiklerini ve bizleri bu tatlı cafe ile tanıştırmış. Arkasında derin araştırmalar yatan her yemek, gününde ve mevsiminde tüm tazeliğini koruyan malzemelerle her günün farklı menüsünde yerini alıyor.

Et, sebze yemekleri, salatalar, çorbalar, kekler, pastalar, zeytinyağlılar derken günde 10 çeşit yemek çıkıyor. Ayrıca kahvaltı için de Meg’i tercih edebilirsiniz. Mekan kahvaltıda yumurta çeşitlerinin yanı sıra simit-peynir-çay keyfi de yapmanıza olanak sağlıyor. Genel fiyat skalasına bakacak olursak günlük menüler 17-25 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Meg‘de özellikle cookie shot’ı denemenizi öneririm. Çikolata kaplı bir kurabiyeye ister süt ister kahve dökerek shot yapıyorsunuz. Fiyatı 10 TL.

Meg’de sıcacık bir ortam var. Özellikle dikkatimi çeken çalışanlarının yüzündeki gülümseme oldu. Muhtemelen çalıştıkları ortamdan mutlu olmaları çünkü Merve ile ilişkilerine dikkat ettiğinizde bunu anlamak zor olmuyor. Böyle bir ortamda siz de kendinizi iyi hissediyorsunuz. Ne mekanlar gördük aslında mutsuzluklar üzerine kurulmuş ve misafire olumsuz yansıyan…

Meg ayrıca, özel etkinlikleriniz için de oldukça uygun. Mesela, baby shower, özel doğum günü partileri için uygun alanları var. Kendileri ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

NOTLAR;

  • Kahvaltı edilebilir
  • Sohbetler için ideal
  • Dışarıda alanı var
  • Özel etkinlikler için müsait

Adres : Teşvikiye Fırın Sokak 1/A , Nişantaşı, Şişli

Telefon : 0 212 261 61 68

Meg (Meet Eat Go) Nişantaşı Fotoğrafları