Temmuz Ayında Gitmemeniz Gereken Yerler

Temmuz Ayında Tatile Gitmemeniz Gereken Yerler

Yaz sıcaklarını benim gibi sadece deniz kenarındayken seviyorsanız, planlarınızı da ona göre yapmalısınız. Sıcaktan bunalacağınız yerleri bahar ya da kış aylarında ziyaret etmeli ve sizi bekleyen en güzel tatil için şimdiden hazırlanmaya başlamalısınız. Tamam, yaz güzel ama çok sıcaklar gerçekten bunaltabiliyor. İşte bunun için tatile gideceğiniz yer için en uygun mevsimi seçmek gerekir. İşte benden size birkaç tavsiye…

Adana

Adana
Adana

Hava sıcaklığı ortalama olarak 45 derece olan ve Temmuz ayında genellikle dışarıya zorunlu olarak çıkmayan insanlarla dolu olan şehirdir. Adana gayet güzel bir şehir ancak hava sıcaklığını göz önünde bulunduracak olursak Eylül ve Nisan ayları arasında bu özel şehri ziyaret etmek muhteşem olabilir. Ancak özellikle Temmuz ve Ağustos ayında sıcağa tahammül edemeyenlerin gitmemesi gereken yerler arasında.

Gaziantep

Antep
Antep

Hava sıcaklığının başka bir yüksek olduğu şehir. Evet, baklavaları efsane, birbirinden özel lezzetlere sahip ancak kış ve bahar aylarında bir başka güzel bu şehir. Özellikle Ekim ve Kasım ayında gelmenizi, en özel yerleri, dünyaca ünlü Zeugma müzesi ni gezmenizi, muhteşem baklavalarından yemenizi tavsiye ederim.

Şanlıurfa

Şanlıurfa
Şanlıurfa

İşte size lezzetleri ile fark yaratan özel bir şehir daha! Şanlıurfa’da aynı Adana ve Antep gibi inanılmaz sıcak ve rutubetlidir. Sıcaktan nefes alamaz hal gelirsiniz. Bunun için özellikle Ekim ayından sonra bu güzel şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmeye gelmelisiniz.

Hem gezip göreceğiniz hem de farklı kültürler tanıyabileceğiniz 3 güzel şehir için Eylül ayından sonrası için plan yapmalı ve rotanızı ona göre belirlemelisiniz. Benden size tavsiye…