Tamirane Uniq İstanbul

Tamirane’de Ye, İç, Eğlen ve Mutlu Ol!

Tamirane sanıyorum son zamanlarda aradığım herşeyi bulduğum, son derece keyif aldığım bir yer. Tamam kabul ediyorum evime yakın olması da belki etkili oluyordur. Ama hem müzik, hem sohbet ortamı hem de çok lezzetli yemekleri beni buraya bağladı!

Eski yerini bilen bilir, Tamirane artık Uniq İstanbul’da. Ne alaka demeyin, Uniq İstanbul, gerek seçili restoranları gerekse sergi ve galerileri ile konsept bir yer ve bence Tamirane buraya çok da yakışmış.

Uzun zamandır menüsünü oldukça farklı gördüğüm bir yer Tamirane. Özellikle bambaşka ülkelerin sokak lezzetleri benim en sevdiğim bölüm. Türkiye’nin belirli semtlerine özel sokak lezzetleri dışında Cape Town, Beyrut, New York, Lizbon, Kingston, Oldham, Marakeş, Mexico City, San Diego’ya özel yemekler menüde yerini alıyor. Ben, Cape Town’un özel sokak lezzeti; Bunny Chow’u ve bir Marakeş sokak lezzeti olan Moroccan Wrap’in tavuklusunu denedim. Tavuklu veya etli tercih edebiliyorsunuz, ben tavuklu yedim. Bunny Chow’da, Oyuk ekmek içinde tavuk parçaları, Güney Afrika köri tozu, asya baharatları, küp patates ve sebzeler var. Fiyatı 24 TL. Moroccan Wrap’in içeriğinde ise tavuk göğsü, nohut, kişniş, havuç, domates, taze soğan, roka, pesto sos ve harissa sos var. Fiyatı 24 TL. Eğer etlisini merak ederseniz, dana bonfileli yapılıyor ve fiyatı 30 TL.

Menüde aynı zamanda hamburger, pizza, makarna, çorba, salata çeşitlerini de bulmak mümkün ancak elbette neredeyse her kategoride Tamirane’ye özel lezzetler var veya farklı yorumlanmış yemekler… Tamirane’de aynı zamanda kahvaltı seçenekleri de var. Kahvaltı tabağı, tostlar, simit tabağı, pancake ve yumurta çeşitler özellikle hafta sonu için aklınızda olsun.

Mekanda aynı zamanda iddialı kokteyller de var, klasik kokteyllerin yanı sıra 1920’lerdeki içki yasaklarını delip bugüne kadar gelen ‘Jazz Age’ kokteylleri mutlaka denenmeli. Bu kokteyllerin fiyat aralığı 30-35 TL aralığında.

Fiyat aralıkları şöyle,

Ana yemekler, 21- 47 TL,
Makarnalar, 22- 28 TL,
Pizzalar, 13- 33 TL,
Çorbalar, 9 TL,
Salatalar, 19- 34 TL,
Atıştırmalıklar, 11- 36 TL,
Tatlılar, 9-15 TL,

Tamirane, stand-up gösterileri, performans sahnesi, özel etkinlikleri ile size bir restorandan çok daha fazlasını sunuyor. Bu arada Tamirane, kutlamalar ve özel etkinlikleriniz için oldukça uygun bir yer ve özellikle Private Room alanı ile özel yemek organizasyonları ve toplantılar için tercih edilebilir.

NOTLAR;

  • Kokteyller denenmeli
  • Kahvaltı için de gidilebilir
  • Etkinlikler takip edilmeli
  • Çocuk menüsü var

Tamirane İletişim Bilgileri

Adres: Uniq İstanbul Ayazağa Caddesi No: 4C/109 
Maslak
Telefon: 0 212 286 07 07