Son Zamanların En iyi 3 Aksiyon Dizisi
Son Zamanların En iyi 3 Aksiyon Dizisi

Son Zamanların En iyi 3 Aksiyon Dizisi

Günümüzde bolca izlenen aksiyon dizilerini, kendi türünde tek ya da kendi türünün en iyi örneği olanları burada derledik.

The Flash

The Flash Dizisi
The Flash Dizisi

Aksiyon,macera,gizem türünde olan The Flash dizisi geçmişinde oldukça zorlu bir çocukluk geçirmiş ve büyük trajedi yaşamış Barry Allen isimli bir bilim adamının hikayesini anlatmaktadır. Barry Allen, S.T.A.R Endüstrilerinin parçacık hızlandırıcısı denemesi sırasında büyük bir hata nedeniyle oluşan patlamada bir şimşek ile yüzleşmek durumunda kalmıştır. Hava durumunu değiştirerek Allen’a şimşek çarptıran hızlandırıcı, Barry Allen yani The Flash’ın bir anda değişmesine, çeşitli özellikler kazanmasına ve çok hızlı hücre yenilenmesine neden olmuştur.İmkansızın peşinde olan ve annesinin katilini arayan Barry aynı zamanda insanların hayatlarını kurtarmaya başlar. 3.sezonu çekilmekte olan dizinin her sezonu 23 bölümden oluşur.

Iron Fist

Iron Fist Dizisi
Iron Fist Dizisi

Netflix tarafından yayınlanacak olan Iron Fist Aksiyon, Bilimkurgu, Macera, Savaş türünde bir dizi, konusu bakımından bir başka Marvel dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Danny Rand henüz küçük yaşlardayken ailesiyle birlikte bir seyahate çıkar. Rand ailesini taşıyan uçak arızalanır ve irtifa kaybetmeye başlar. Tibet’te bir grup budist rahip Danny’ye yardım edecek ve onun hayatını kurtaracaktır.Danny’nin asıl amacı şehrindeki yozlaşmaya ve suçlulara karşı savaşmaktır. Bu yolda büyük zorluklarla karşılaşacak, fakat Colleen Wing’ten gelen yardım sayesinde zorlukların üstesinden gelmek için bir şans elde edecektir.Danny Rand neredeyse her an Iron Fist adını taşımanın sınavını verecek ve bu ister istemez gurur ve onurun ortaya konduğu bir hikayeyi de beraberinde getirecek.

Legion

Legion Dizisi
Legion Dizisi

Aksiyon, Bilimkurgu, Dram türünde olan bu dizi Kendisine akıl hastası, şizofreni teşhisi konulan ve çocukluğundan beri bununla mücadele eden David Haller’i (Dan Stevens) merkezine almaktadır. Hayallerinde bir kız ile tanışır ve herşey bir anda değişir. Gördüğü ve duyduğu tüm seslerin gerçek olma ihtimali ile karşı karşıyadır. David Haller bir şekilde hastaneden çıkmayı başaracak ve özgürlüğüne kavuşacaktır. Özgürlüğün bir bedeli olmak zorunda mı? Evet… İlk bölümüyle sağlam bir dizi olabileceğini kanıtlayan bir dizi.