Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. Marvel’a geri dönecek!

Görünüşe göre henüz Robert Downey Jr.‘a Tony Stark rolüyle veda etmiş değiliz. Aynı zamanda Thor: Ragnarok filminde de rol alan ünlü aktör Jeff Goldblum‘a göre Downey Jr., Disney+ platformunda yayınlanması planlanan Marvel’s What If…? dizisinin bir bölümünde Iron Man’i seslendirmek için geri dönecek.

Peggy Carter Zombie Cap
Peggy Carter, What If? hikayelerinden birinde süper-asker serumunu alan kişi olacak

Bir BuzzFeed Celeb bölümüne konuk olan Goldblum, animasyon dizinin bir bölümünde Downey Jr.’ın Tony Stark karakteriyle birlikte Thor: Ragnarok filminden kendi karakteri olan The Grandmaster ve Taika Waititi‘nin seslendirdiği Korg olmak üzere birçok karakterin beraber yer alacağını söyledi.

Robert Downey Jr.‘ın Marvel Sinematik Evreni ile ilişkisi artık sona ermiş olsa da, bir Disney+ orijinal dizisi olan ve Marvel evreninde yaşanan bazı olayların başka şekillerde sonuçlandığında nelere yol açabileceğini konu alacak Marvel’s What If…? evrene veda etmiş bazı isimlerin geri dönmesine aracı olacak gibi gözüküyor. Hangi karakterlerin hangi hikayelerle yer alacağı henüz kesinlik kazanmasa da, Disney geçtiğimiz aylarda İkinci Dünya Savaşı’na odaklanan ve süper asker serumunu Steve Rogers yerine Peggy Carter’ın aldığı bir hikayeyi izleyeceğimizi onaylamıştı. Goldblum’un açıklamasına bakarsak, Downey Jr.’ın dönüşü Sakaar’a gönderilen ismin Thor yerine Tony Stark olduğu bir hikayeyi konu alan bölümle gerçekleşebilir.

Robert Downey Jr.‘ın aynı zamanda Black Widow filminde de kısa bir rolünün olacağı söylense de, bu dedikodu henüz onaylanmış değil.

Peggy Carter - marvels what if
Peggy Carter’ın kostümü daha çok Captain Britain’ı andırıyor

Marvel tarafından yayınlanan konsept çizimlerinden birinde de görüldüğü üzere, Marvel’s What If…? hikayelerinden biri Peggy Carter’a odaklanacak. Hayley Atwell‘in seslendireceği Peggy Carter, İkinci Dünya Savaşı esnasında Steve Rogers yerine süper-asker serumunu kullanan isim olacak. Yayınlanan fotoğraflarda Peggy Carter’ın Captain America’dan çok Captain Britain kostümüne benzer bir tarz tercih edeceğini görüyoruz. Peggy, yayınlanan konsept çizimlerinde aynı zamanda Iron Man’i andıran dev bir zırhın içerisinde gözüküyor. Bu zırhın Steve Rogers tarafından kontrol edileceği söyleniyor.

Henüz onaylanmamış diğer plot söylentilerinden biri ise zombileşmiş bir Captain America. Robert Kirkman ve Sean Philips’in ünlü Marvel Zombies serisi dizinin en az bir bölümüne ilham kaynağı olacak gibi duruyor. Yayınlanan konsept çizimlerinde aynı zamanda Winter Soldier, Star-Lord ve Watcher gibi karakterleri de görmek mümkün.