Polka Cafe Kadıköy

Polka Cafe: Anında Mutfaktan Masanıza

Polka Cafe uzun süredir Kadıköy’de zamana direnen, hızlı tüketime alet olmamış, ufacık, kendine has bir mekan. Geçenlerde çalışmak için kendime bir yer ararken uğradım. Fırından yeni çıkmış mis gibi kek kokuları arasında kekimi yerken ve ev yapımı soğuk çay içerken buldum kendimi. Polka Cafe, en iyi ev yapımı kek deneyimi sundu.

Çok kısıtlı bir menüsü var buranın. Ev yapımı kekler dışında, sandviç ve makarna yiyebilir, kahvaltı edebilirsiniz. Ne isterseniz isteyin hemen gözünüzün önünde pişiyor ve masanıza sımsıcak geliyor.

Fiyatlardan örnek verecek olursam;

Kahvaltı tabağı; 17 TL
Sebzeli tost; 7 TL
Sandwichler; 11 TL
Omlet; 7 TL
Makarnalar; 13 TL
Salatalar; 13 TL
Mantı; 15 TL
Köfte tabağı; 19 TL

Dediğim gibi çok ufak bir mekan, içeride ve dışarıda konumlanan 3’er 4’er masası ile oldukça kompakt bir yer olmasına rağmen ferah ve iç açıcı dekorasyonu iyi hissettiriyor. Bence hem çalışmak hem de arkadaşlarınızla iki laf etmek için ya da vapur saatini beklerken gidilip görülmesi hatta ev yapımı lezzetlerin tadılması gereken yerlerden.

Sadece bir nokta var, bana göre Polka Cafe‘de maalesef olumsuz gördüğüm; arkadan gelen İrlanda müzikleri bir süre sonra insanı sıkabiliyor.

NOTLAR;

  • Dışarıda oturma alanı var
  • Kahvaltı için gidilebilir
  • Çalışmak için uygun
  • Sohbet için uygun
  • Müzikler CD’den

Polka Cafe İletişim Bilgileri;

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Zuhal Sokak, No 14/C, Kadıköy
Telefon: 0216 4052748

Daha Fazla İçerik
Jüs Detoxlife Cihangir
Türkiye’nin Cold Pressed Juice Mağazası: Jüs