Pizza Raffaele’den Yeni Restoran

Pizza Raffaele’den Yeni Restoran

Yaklaşık 10 yıldır endüstriyel pizzaların hüküm sürdüğü yeme-içme sektöründe taş fırında pişen, gerçekten taş ürerinde pişirilen el yapımı gerçek pizzayı tanıtmak için yola çıkan Pizza Raffaele, Ataköy ve Bahçeşehir şubelerinden sonra şimdi de 4. Levent’teki restoranı ile pizza severlerin hizmetinde.

Pizza Raffaele, tüm restoranlarında ülkenin en ünlü İtalyan restoranlarında uzun yıllar boyunca çalışıyor. Bu yetenekli ve her biri işinde profesyonel şefler, özel formüllü, 8 çeşit doğal malzemeli pizza hamurunu ve özel domates sosunu hazırlıyor.  İş hamuru açmaya geldiğinde ise işte bu şeflerin yetenekleri ortaya çıkıyor ve bir Pizza Raffaele pizzası ortaya çıkıyor. Sonrasında kimyasal herhangi bir katkı maddesi eklenmediği gibi pizzalar, şarküteri ürünlerinden en pahalısı ama iyi olanı ile birleşiyor. Kalınlığından pişme şekline kadar seçimler ise size kalıyor. Süper ince- normal ince-kalın ve normal pişmiş-pişkin… Nasıl isterseniz…

Pizza Raffaele’de, emekle, özenle hazırlanmış neredeyse 30 çeşit pizza menüde yerini alıyor. Menüde ayrıca başlangıçlar, salata, burger ve makarna çeşitlerini de bulmak mümkün. Ben Pizza Raffaele‘in 3 çeşit pizzasını denedim. Nutellalı Pizza’yı tatlıdan saymazsak 4 🙂

Pizza Raffele’lerin kurucusu Tunca Tüzün ile bugün yepyeni restoranda birbirinden lezzetleri özel pizzaları denedik. Pizzalardan önce Pizza Raffaele‘in Panino’sunu denedim. Hani şu her restorana gittiğimizde zeytinyağıyla gelen klasik veya ev yapımı ekmekler vardır, yerine mekan farklı bir bakış çerçevesinde özel pizza hamurundan pidelerini üreterek misafirlerine enfes bir zeytinyağıyla sunuyor. Gelelim pizzalara, karamelize soğanlı, köz kırmızı biber, siyah zeytin, ceviz, mozzarella peynir ve özel sosla gerçekten yemeğe doyamayacağınız müthiş bir pizza; Pizza Alpico (25 cm-16.30, 30 cm-23.70 TL)  Bir diğer denediğim pizza ise; Pizza Raffele’in kendine özel pizzası; Pizza Raffaele… Şerit Bonfile, kavrulmuş mantar, ızgara soğan, mozzarella peynir ve özel sos ile harmanlanan Pizza Raffele denediğim en iyi etli pizzalardan (25 cm-22.70, 30 cm-32.90) Tatlı niyetine deneyimlediğim Nutellalı Pizza ise yine ilk kez yıllar önce burada yediğim gibi enfesti. Çıtır çıtır pizza hamuruna sarılmış o çikolata yok mu? Nefissss…. (11.90 TL)

Pizza Raffaele, yeni restoranı ile bence öncelikle çalışanların öğle saatleri gelince akıllarına gelen Nereye Gitsek? sorusunu yanıtlayacak. Özellikle kısa süre sonra başlayacak paket servisi ile Levent, Maslak bölgesinde ikamet eden birçok kişi için iyi bir alternatif olacak.

NOTLAR;

-Öğle yemekleri için ideal

-Alkol var

-Pizza fiyatları, tek kişilik (25 cm) 13-23, 2 kişilik (30 cm) 18-33 aralığında

-Paket servisi var (yakın zamanda başlayacak)

İLETİŞİM BİLGİLERİ;

Adres: Meşeli Sokak , No:25 (Tahtasaray) 4. Levent

Telefon: 0 212 283 283 0 – 0 212 283 283 1

Daha Fazla İçerik
Tamirane Uniq İstanbul
Tamirane’de Ye, İç, Eğlen ve Mutlu Ol!