Netflix’ten Sürpriz Proje: Osmanlı Yükseliyor
Netflix’ten Sürpriz Proje: Osmanlı Yükseliyor

Netflix’ten Sürpriz Proje: Osmanlı Yükseliyor

Son dönemin başarılı dizi ve film projelerinde imzası bulunan ve global başarıyı yakalayan Netflix hız kesmiyor. Sırada Osmanlı Yükseliyor var. Uluslararası projelerin yanında yerel/lokal işlere de oldukça önem veren firma, bu kez de Osmanlı’yı konu edinecek. Bu sürpriz projeye ilişkin bilgileri Deadline‘dan derledik.

Duyurulan projeye göre Netflix, rotayı bu kez Osmanlı İmparatorluğu’na çeviriyor. 15. yüzyıl Anadolu’sunu ve imparatorluğu ele alan dizinin merkezinde ise Fatih Sultan Mehmet bulunuyor. Onun hayatına, Osmanlı’nın yükseliş dönemine ve İstanbul’un fethine odaklanan kurmaca belgesel projenin ismi ise Ottoman Rising (Osmanlı Yükseliyor) olarak açıklandı. Fatih Sultan Mehmet’in genç yaşta padişah olması ve İstanbul’un fethinin özellikle işleneceği dizi, altı bölümlük bir mini dizi olarak yayınlanacak.

Projede ortak çalışacak şirketler STXtv ve Karga Seven Pictures olarak açıklanırken bu mini dizinin Türkiye ve Çin yayın hakları STXtv tarafından şimdiden alınmış bulunuyor. Ayrıca yapımcılar arasında Takım: Mahalle Aşkına ve 40 isimli filmlerin yönetmeni Emre Şahin de yer alıyor.

Daha Fazla İçerik
Marvel’s The Defenders Fragmanı Yayınlandı
Marvel’s The Defenders Fragmanı Yayınlandı