Netflix’in Yaz Sürprizi: Avatar: The Last Airbender

Netflix’in Yaz Sürprizi: Avatar: The Last Airbender

Nickelodeon’ın animasyon serisi Avatar yayınlandığı dönemde tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmış bir yapımdı. Bu başarılarını aldığı Emmy ödülleri ile de taçlandırmayı başarmıştı.

Netflix koronavirüs tedbirleri nedeniyle genelde evde geçirilen bu zamanlarda kullanıcılarını yeni veya eski içeriklerle meşgul tutmayı başarıyor. Geçtiğimiz aylarca Community dizisini yayınlayarak dizinin ve oyuncuların tekrar dünya çapında popüler olmasını sağlamıştı. Yeni nesil yayıncılık sayesinde eski dizilerin tekrar değerlenebileceği böyle bir deneme yanılma yöntemiyle ortaya çıktı. Bu olaydan sonra belli oldu ki Netflix bu tarz girişimlerini sürdürmeye devam edecek. Bu akımın son temsilcisi olarak da Avatar serisi Netflix’e geldi. Hem Nickelodeon döneminde yayınlanan üç sezon hem de daha sonrasında yayınlanıp büyük ses getiren filmi Avatar: The Last Airbender filmi aynı anda tüm dünyada yayına girdi.

Yine Community’de olduğu gibi Avatar serisi de izleyicilerden büyük bir beğeni topladı. Daha önce izlemiş olanlar özlem giderip diziyi tekrar izlediği gibi, daha önce duymamış olanlar da büyük bir heyecan ve merakla diziyi izlemeye başladı.

Dizi yayınlandığı gün Amerika Top 10 listesinde birinci sıraya yerleşti. Türkiye’de ise durum biraz daha farklı. Türk izleyicisi diziden ziyade filme daha çok önem gösterdi ve ilk gün film beşinci sıradan listeye girdi.

Hiç izlememiş olanlar için sitemizden fragmanı bırakıyorum.