Netflix Party Nedir?
Netflix Party Nedir?

Netflix Party Nedir?

Korona’dan dolayı bir süredir hepimiz evdeyiz ve görünen o ki bir süre daha evde kalmaya devam edeceğiz. Evde kaldığımız bu süreçte, kendimizi geliştirecek bir çok aktiviteyi de yapma fırsatı yakaladık. Bu aktivitelerin başında film/dizi izlemek geliyor. Ee film/dizi diyince de her gün en az bir kere Netflix ‘e uğramadan günü bitirmiyoruz.

Şimdi size, mesafelerin aynı anda film/dizi izlemeye engel olmadığını anlatan müthiş bir uygulamadan bahsedeceğim.

Uzun zamandır okumadığımız kitapları okumak, filmler izlemek, sezon sezon dizi izlemek, spor yapmak gibi bir çok aktiviteyi evimizin içine sığdırıyoruz.

Tabi bunları yaparken bir yanımız hep eksik kalıyor çünkü sevdiğimiz insanları çok özlüyoruz. Karantina günlerinde, beraber olduğumuzu, mesafelerin önemsiz olduğunu hissedebileceğimiz etkinliklerle ise, bu eksikliği biraz olsun kapatabileceğimize inanıyoruz.

Peki size sevdiklerinizle farklı mekanlarda aynı filmi izleyebileceğiniz bir eklenti olduğundan bahsetsem…

Netflix Party Nedir?

Artık ciddi anlamda dijital platformlar elimiz kolumuz olmuş durumda. Blu TV, YouTube, Netflix gibi online içeriklerle donatılmış platformlar izleme alışkanlığımızı tümüyle değiştirmekte. İzleyici olarak artık aktif olmak istediğimiz içeriği istediğimiz zaman aralığında izleyebilmek bizler için, oldukça alışılmış bir durum.

Online içerik platformları diyince akla ilk gelenler arasında Netflix geliyor tabi ki. Netflix Party ise Netflix’in bizlere sunduğu ayrıcalıklardan bir tanesi. Bir Chrome eklentisi. Bizlere farklı mekanlarda aynı anda aynı filmi/diziyi sevdiklerimizle izleme şansı sunuyor. Üstelik izlerken aynı anda yanda bulunan chat kutusundan mesajlaşadabiliyoruz.

Herhangi bir şey izlerken mesajlaşma konusundaki fikirler kişiye göre değişse de bence aynı içeriği aynı ekrandan izliyormuşsunuz hissi bile karantina günlerinde güzel bir etkinlik olarak sayılabilir.

Peki Bu Eklenti Nasıl Çalışıyor?

www.netflixparty.com web sitesi üzerinden ”Netflix Party” eklentisini indirin ve ”Chrome” tarayıcısına ekleyin.

www.netflix.com web sitesi üzerinden izlemek istediğiniz içeriği seçin ve oynatmaya başlayın.

Partinizi başlamak için tarayıcınızın adres çubuğunun yanında bulunan ”NP” simgesine tıklayın. Aktif olduğunda bu simge griden kırmızıya dönecektir. Hemen ardından partiyi başlatmak için ”Partiyi Başlat”ı tıklayın ve arkadaşlarınızı davet etmek için parti URL’sini beraber izlemek istediğiniz arkadaşlarınızla paylaşın. İşte bu kadar basiiiit!

Keyifli seyirler…