Kruvasan Nişantaşı

Nesilden Nesile; Kruvasan Nişantaşı’nda

Kruvasan, Nişantaşı’nın yeni mekanlarından. 1950’den beri hizmet veren Hünkar Lokantası sahiplerinin torunu Ufuk Ügümü, küçük yaşlardan beri aile büyüklerinden edindiği tecrübeleri de yanına alarak yurt dışına gidiyor ve tecrübelerine tecrübe katarak birçok önemli kurum ve kuruluşta eğitimler alıyor. Sonrasında Türkiye’ye geri dönüyor ve Kruvasan’ı açıyor. Kruvasan adından da anlaşılacağı üzere Hünkar Lokantası mantığının yanından bile geçmiyor. Burası tamamen bir bakery.

Menüde birçok ekmek ve kruvasan çeşidi, özel ekmekli sandviçler bulabilirsiniz. Ayrıca kişler ve ev yapımı reçeller Kruvasan’da ön plana çıkıyor. Tatlılarda ise profiterol, tiramisu, Browni, Cheesecake ve günün değişen tatlıları denenebilir. Kruvasan, bakery ürünleri dışında kahvesiyle de iddialı. Özel aromalı kahveleri tüm lezzetlere eşlik ediyor.

Kruvasan, özellikle kahvaltılar için tercih edilebilir.

Belirtmek gerekir ki, Kruvasan kurumsal işbirliklerine de ürün gönderimi gibi konularda oldukça açık.

Mekan sahibi aynı zamanda şef Ufuk Ügümü hakkında

Şef Ufuk ÜgümüHünkar Lokantası’nda öğrendiği işinin püf noktalarıyla önce İtalya’da “Ristorante de Vittorio”da 1 sene aşçılık yaptı. Ardından Cordon Bleu Madrid’de “Grande Diploma” alarak okulu bitirdi. Dünyanın en iyi ilk 10 restoranı listesinde olan “Restaurante Arzak”ta 1 sene boyunca şeflik yaptı; Madrid’de yaşadığı süre boyunca Madrid Türk Büyükelçiliği’nde devlet adamları için düzenlenen toplantılarda Ügümü’nün mutfağından çıkan yemekler servis edildi.  Ardından İstanbul’a dönerek kendi lokantaları olan Hünkar’da çalıştı. Şu an ise tatlıcılıktaki profesyonelliğini kullanmak için Kruvasan’ı açtı.

NOTLAR; 

  • Dışarıda oturma alanı var
  • Tatlıları denenmeli
  • Kahvaltı edilebilir
  • Kahveler denenmeli
  • Sohbetler için ideal

Kruvasan İletişim Bilgileri

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Av. Süreyya Ağaoğlu Sokak, Teşvikiye
Telefon: 0212 296 86 56

Daha Fazla İçerik
İzaka - Arda Türkmen Restoranı
Lezzetler Zinciri : İzaka