Negroni Kokteyl Nasıl Yapılır?

Negroni Kokteyl Nasıl Yapılır?

Negroni, aperitif niteliğine sahip olan bir kokteyldir. Günümüzde sade ve lezzetli bir kokteyl içmek isteyenlerin büyük çoğunluğu Negroni kokteylini tercih etmektedir. Negroni, hem yapımı hem de içimi kolay olan bir kokteyldir. Bundan dolayı ev ortamında bile bu kokteyli hazırlamak mümkündür.

En beğenilen İtalyan kokteylleri arasında gösterilen Negroni, dakikalar içerisinde hazırlanmaktadır. Hazırlanma aşamasının kısalığıyla dikkat çeken Negroni, hiç dinlendirilmeden hemen tüketilebilmektedir. Hemen tükettiğiniz takdirde kokteylinizde hiçbir tat kaybı oluşmamaktadır.

Negroni kokteylinin içindekiler;

Cin, Campari ve Vermut malzemelerine gerek vardır. Bu malzemelerin her biri 30 ml olacak şekilde ayarlanmalıdır. Aksi takdirde hazırladığınız kokteyl, orijinal tariften sapmaktadır.

Kokteylin hazırlanış aşaması için öncelikle “mixing glass” ürününe ihtiyacınız vardır. Bu ürün elbette her evde olamaya bilmektedir. Bu durumlarda mixing glass yerine kavanoz ve türevleri kullanılabilmektedir. Kavanoz da aynı mixing glass görevi görmektedir. Kavanozun kullanıldığı durumlarda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşma gibi bir durum da söz konusu olmamaktadır.

Kavanozun ya da mixing glass ürününün yarısı kadar buz koymak gereklidir. Yarısı kadar buz koymadığınız durumlarda kokteyl ekstradan bir sulanma olacaktır. Bu sululuk da kokteylin tadını olumsuz anlamda etkileyecektir.

Buzun da koyulmasıyla birlikte karışımımızı 30 saniye ila 1 dakika arasında karıştırmak gereklidir. Karıştırma aşamasından sonra ise kokteyl bardağına yeteri kadar buz konulmalı ve ardından hazırladığınız kokteyl bardağa dökülmelidir. Bardağı nasıl süsleyeceğiniz ise tamamen sizin zevkinize kalmıştır.

Negroni Kokteyl Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başta da belirttiğimiz gibi Negroni kokteyl hazırlanırken malzemelerin ölçülerine dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra mixing glass ürününe yerleştirilecek buzda da abartıya kaçılmamalıdır. Bunlara dikkat edilmesi durumunda orijinal Negroni tarifine ulaşabilmeniz de mümkündür. Zaten Negroni, yapımı en kolay olan kokteyller arasındadır. Dolayısıyla Negroni kokteylini orijinal tarifin dışarına çıkarabilmek oldukça zordur.