Moda Güverte

Moda’da bir Güverte Gölgesi!

Geçtiğimiz günlerde zevkli bir vapur yolculuğunun ardından kendimi Moda’ya attım. Yıllar geçmiş Moda’ya gitmeyeli… Evler aynı, kedileri de:) Moda Teras ve Kırıntı’nın ilk yeri dışında açılan 3-5 cafe ile Moda daha sakin daha huzurlu bir yerdi… Şimdilerde ise huzurunu korusa da birbiri ardına açılan mekanlar ciddi bir kitleyi bu semte çekmeyi başarıyor…

Yepyeni mekanlar yerine eskiden beri Moda’yı, Moda halkını tanıyan Güverte Cafe’ye gittim… Buranın sakinliği, huzuru, ilgisi ve güleryüzü bana yetiyor.. 90’lı yıllarda Yeşil Cafe’nin bulunduğu yerde 2001 Temmuz ayından itibaren faaliyette olan Güverte Cafe, Moda’nın kemikleşmiş mekanlarından…

Menüsünde dünya mutfağından seçme lezzetlere yer veren mekan, Eylül-Nisan ayları arasında mevsim balıkları ve tüm yıl boyunca ise çipura, levrek, somon gibi balıkları misafirleri ile buluşturuyor. Lezzetlerde doğal ve taze ürünlerin kullanılması elbette leziz olmalarında önemli rol oynuyor. Özellikle kahvaltı için seçilen mekan, balık ve pizza ile de oldukça iddialı, Fish&Chips, Balık Ekmek ise oldukça popüler. Nitekim, Balık Ekmek ve pizzayı denedim, enfes! Özellikle Fish&Chips’in hiç bu kadar iyisini yememiştim diyebilirim!

Hafta içi 10:00 – 23:00 saatleri arasında hafta sonu 9:00 – 23:00 saatleri arasında hizmet veren Güverte Cafe, yaz aylarında bahçesi ile 60 kişiyi ağırlayabiliyor. Güverte Cafe, evlere sipariş de yapıyor. Yemeksepeti üzerinden veya mekan telefonunda ulaşabilirsiniz.

Mekanın dekorasyonunda kullanılan malzemeler, tamamen orjinal gemilerde kullanılan malzemelerden seçilmiş, iç mekanda bulunan masalarda ise emek büyük; el yapımı masalar grafiker-ressam Hayri Sinoğlu tarafından yapılmış.

Moda’ya yolunuz düşerse Güverte Cafe’ye uğramanızı öneririm…

Moda Güverte İletişim Bilgileri

Adres: Moda Cad. Ferittek Sok. Kaçkar Apt. No: 21/A Moda, Kadıköy
Telefon: 0 216 330 89 29

Daha Fazla İçerik
People Taksim
People Taksim