Marvel Evreninde Farklı Roller Üstlenen Oyuncular
Marvel Evreninde Farklı Roller Üstlenen Oyuncular

Marvel Evreninde Farklı Roller Üstlenen Oyuncular

Marvel TV dizileri ve Marvel Sinematik Evreni birçok ortak isme ev sahipliği yaptı. Hem de farklı rollerde!

MCU, yepyeni dizileriyle televizyon ekranlarına adım atmayı sürdürürken Disney+ takvimiyle birlikte diziler ve kadrolar da değişime uğramaya başladı. Bugüne dek 23 filme imza atan MCU, 2022 yılının ortalarına doğru yedi yeni filme daha kavuşmuş olacak. Televizyon ekranlarına ise 11 diziyle adım atan evren bu dizilerin yarısından fazlasını Netflix ortaklığıyla yayınladı. Marvel Studios, şimdilerde ise Disney+ ile birlikte MCU karakterlerinin solo dizilerini ekranlara getirmeye hazırlanıyor.

MCU ve Marvel TV dizileri yalnızca büyük karakterleri paylaşmakla kalmadı, aynı zamanda daha ufak rollerdeki birden fazla isme de çeşitli yapımlarda yer verdi. Bu isimlerden bazıları mevcut karakterlerini hikayeden hikayeye taşırken, bazıları ise bambaşka karakterleri canlandırdı. İşte MCU’da farklı bir rol üstlenen tüm Marvel TV oyuncuları!

Enver Gjokaj

Enver Gjokaj
Enver Gjokaj

Enver Gjokaj, 2012 yılında vizyona giren The Avengers filmindeki ufak rolüyle MCU’ya ilk adımını attı. Gjokaj, filmde Saunders isimli bir NYPD memurunu canlandırdı. Filmin yönetmeni Joss Whedon, Gjokaj ile daha önce Dollhouse dizisinde çalışmıştı. Aktör, daha sonra Agent Carter dizisindeki Agent Daniel Sousa rolüyle bu kez Marvel TV evrenine dahil oldu. Bu kez daha kritik bir rolde yer alan Glokaj, iki sezon süren dizide bir savaş gazisi olan Daniel Sousa’ya hayat verdi.

Matt Gerald

Matt Gerald
Matt Gerald

Matt Gerald, MCU’ya bir Marvel One-Shot yapımı olan All Hail the King ile dahil oldu. Bu kısa film 2013 yılında vizyona giren Thor: The Dark World’ün Blu-ray versiyonunda yer aldı. Gerald, Iron Man 3 filminin ardından Travis Slattery’nin hapishane hayatını konu alan kısa hikayede Dave karakterini canlandırdı. Aktör daha sonrasında ise Netflix’in Marvel evrenine dahil olarak Daredevil dizisinde karşımıza çıkan Melvin Potter karakterine hayat verdi. Melvin Potter, Matt Murdock’ın Daredevil kostümünü tasarlayan kişi olarak biliniyor.

Tony Curran

Tony Curran
Tony Curran

Tony Curran’ın ilk Marvel rolü Thor: The Dark World filminde canlandırdığı Bor Burison oldu. Asgard’ın eski kralı, Odin’in babası ve Thor’un büyük babası olan Burison’a hayat veren Curran, daha sonrasında ise Daredevil dizisinin ikinci sezonunda yer alan Finn Cooley karakteriyle televizyon ekranlarına konuk oldu. Cooley, Hell’s Kitchen’da Punisher ile problem yaşayan İrlanda çetesinin bir üyesiydi. Karakter sezon içerisinde Punisher tarafından öldürüldü.

Alfre Woodard

Alfre Woodard
Alfre Woodard

Alfre Woodard, MCU’ya 2016 yılında vizyona giren Captain America: Civil War ile dahil oldu. Sokovia Savaşı sırasında oğlunu kaybeden bir devlet görevlisi olan Miriam Sharpe karakterini canlandıran ünlü aktris, Avengers ekibi arasındaki ayrılığın fitilini ateşleyen noktalardan biri oldu. Woodard’ın çok daha akılda kalıcı Marvel rolü ise filmden aylar sonra yayınlanan Luke Cage dizisi ile geldi. Mariah Dillard rolüyle ekranlara konuk olan aktris, dizinin iki sezonunda da önemli bir yere sahip.

Mahershala Ali

Mahershala Ali
Mahershala Ali

Son yılların en popüler aktörlerinden Mahershala Ali, Marvel TV ve MCU’da farklı rollerde boy gösteren sıradaki isimlerden biri olacak. İlk olarak Luke Cage dizisinin ilk sezonunda Cornell ‘’Cottonmouth’’ Stokes karakterine hayat veren başarılı aktör, dizinin ortasında beklenmedik ölümüyle hayranları hayal kırıklığına uğratmıştı. San Diego Comic-Con 2019 sırasında Marvel Sinematik Evreni’nin 4. Faz duyurusuyla birlikte Ali’nin Blade rolünü üstleneceği açıklandı. Daha önce Wesley Snipes tarafından canlandırılan Blade karakterinin filmi için henüz belirlenmiş bir tarih yok.