Maçka Lluvia Cafe

Lluvia Cafe

Ne zamandır şöyle açık havada, keyifle kahvaltı yapabileceğim bir yer arıyordum. Hem yeşillikler içinde, doğayla içiçe, hem lezzetli, bir kahvaltıyı uzaklara gitmeden bulmak bu kadar zor olmasa gerek diye düşünürken, Lluvia’yı keşfettim. Maçka Parkı’nın Abdi İpekçi girişinde, Avea Genel Müdürlüğü’nün karşısındaki Lluvia cennet gibi bir yer, kahvaltı için oturup, öğle ve akşam yemeklerini de yiyip, sonra kalkmak istiyor insan.

Mekanın şefi, Tariq James, uzun yıllar Asya, Amerika ve Avrupa mutfaklarında çalışmış, Hint, Çin, Endonezya, Thailand yemekleri konusunda uzman bir isim. 2006 yılında Türk Aşçılar Birliği tarafından “en iyi füzyon şefi” ünvanıyla ödüllendirilmiş. Daha önce Q Jazz’da çalışan ve Whirlpool Mutfak Sanatları Akademisi’nde de dersler veren James, “baharat kullanımı konusunda gerçek bir sihirbaz” olarak anılıyor.

Serpme Kahvaltı Tabağı (10.50 YTL) oldukça sade, 2 çeşit peynir, tereyağ, reçel, zeytin, söğüş domates-salatalık var. Lluvia kahvaltı Tabağı (21 YTL) seçerseniz, peynirler çeşitleniyor, pastırmalar, jambonlar, kruasanlar havalarda uçuşmaya başlıyor. Kahvaltıya ek olarak, çeşit çeşit omletler, ızgara hellim peynirleri, bal-kaymak vs. alabiliyorsunuz. Haftasonları kahvaltı saat 17.00′e kadar sürdüğünden, akşamdan kalmaların erken kalkma stresi yaşamalarına gerek yok. Hafta içi ise, 12.00′ye kadar kahvaltı yapabilirsiniz.

Öğle ya da akşam yemeği için gidenler de güzel yemeklerle karşılaşabilirler Lluvia’da. Başlangıçlardan göze çarpanlar, soğuk servis edilen Buğdaylı Cacık Çorba (7.50 YTL), Peynir Soslu Cajun Baharatlı Tavuk (9.50 YTL), Mango Caprice (11.50 YTL) olabilir. Fiyatları 14.50-19.50 YTL arası değişen ızgara sandviçleri, Wrap&Eat Yourself konseptiyle sundukları wey’leri var. Makarnalarda çok ilginç bir şey göremedim, ama salatalar oldukça yaratıcı. Yeşil elmalısından, tropik meyvalısına, narenciye turşulusundan, havyarlı somon salatasına (12.50-19.50) her menüde rastlayamayacağınız salatalar çıkıyor karşınıza. Et yemeden doyamayan, karnivorlara, köfteler, tavuklar, etler var. Espresso Soslu Bonfile (25.50 YTL) ‘yle ilgili harika yorumlar duydum yan masalardan, garsonumuzun da en çok tavsiye ettiği yemeklerden biriydi bu, yanında cevizli patates püresiyle geliyor ve oldukça lezzetli görünüyordu.

Tatlılara (8.50 YTL) gelince, Tariq James, yine baharatlardan vazgeçememiş gibi görünüyordu. Karabiberli Kanyaklı Brownie merak uyandırıcıydı, ama biz kahvaltının üzerine kahveli ve sade İkiz Brule tercih ettik. Sunumu ve lezzeti gayet başarılıydı.

Sonuç olarak fiyatlar biraz tuzluydu, ama biz çok keyifli bir yemek yedik. Bir de akşam yemeğinde denemeyi planlıyorum, sonra daha ayrıntılı yorumlarla karşınızda olacağım.

Lluvia Cafe İletişim Bilgileri

Lluvia Cafe Adres : Abdi İpekçi Caddesi Maçka Demokrasi Parkı No: 3 (Avea Genel Müdürlüğü karşısında)
Lluvia Cafe Telefon : 0212 240 40 04

Daha Fazla İçerik
Kandilli Suna’nın Yeri
Kandilli Suna’nın Yeri