Legion Dizisi
Legion Dizisi

Legion Dizisi

FX, Marvel’a yeni bir dizi siparişi vererek çizgi romandan tanıdığımız Legion’ın TV uyarlamasının ekranlara tanışınacağı kesinleşti. Son dönemlerde DC ve Marvel çizgi romanları dizi haline gelirken büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Özellikle Marvel’ın Daredevil ile dizi sektöründede büyük bir başarı elde etmesi kanalların dikkatini çekti.

Haller rolünde dizinin başrol oyuncusu Dan Stevens rol alırken diğer oyuncular; achel Keller, Jean Smart, Aubrey Plaza, Jeremie Harris, Amber Midthunder, Katie Aselton, ve Bill Irwin isimleri yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Fargo dizisinden tanıdığımız Noah Hawley yer aldı. Dizinin ne zaman başlayacağı henüz kesinleşmezken 2017 yılının ilk çeyreğinde başlaması planlanıyor.

Legion Dizi Konusu

Daha önce marvel’s agent carter, Agents of SHIELD, Jessica Jones gibi romanları ekranlara geldi ancak beklendiği kadar başarı elde etmedi. Bu yapımlar arasına yeni eklenecek olan Legion konu olarak X-Men’den Prof. Charles Xavier’ın oğlu David Haller’ın hayatını işleyecektir.

Haller, gücü olan yüzlerce insandan biridir ancak sahip olduğu güçler diğerlerinden daha farklıdır ve kullandığında bedel ödemek zorundadır. Güçlerini kullanması zihnine zarar verirken, çok sayıda bölünmüş özelliklere sahiptir. Ruh sağlığını yeniden düzeltmenin yolunu aramaya başlar ancak bu işten çok yorulmuştur. Tek isteği hayallerindeki kızla tanışmaktır.

Legion Dizi Fragmanı