Kurbağa Kermit Kimdir ?
Kurbağa Kermit Kimdir ?

Kurbağa Kermit Kimdir ?

Susam Sokağı’yla televizyonumuzdan hayatımıza dalan ve çocukluğumuza renk katan Kurbağa Kermit’in 56 yıldır süren kariyerine bir göz atalım.

Gösteri dünyasında yer aldığı 56 yıl boyunca sayısız televizyon, film, sahne çalışmasına ve online çalışmaya imza attı. Bu çalışmalar arasında, Muppet’lar tarafından hazırlanan ve büyük başarı kazanan, Queen’in “Bohemian Rhapsody” (2009) ve “Ode to Joy” (2008) videoları da bulunuyor. İki video da Webby ödüllü. 2002 yılında Hollywood Şöhretler Kaldırımı’nda bir yıldızla onurlandırılan Kermit, 1979 yılında “Rainbow Connection” şarkısıyla Akademi ve Altın Küre Ödülü’ne aday gösterildi. Kermit, birçok kez Macy’s Şükran Günü Geçit Töreni’nde yer aldı. 2005 yılında Kermit’e, Teksas’taki Kermit kasabasının anahtarı verildi. Long Island Üniversitesi-Southampton Koleji tarafından Amfibi Kültürü Doktorası ile onurlandırıldı. Kermit, Oxford Üniversitesi’ndeki prestijli Oxford Union’da konuşma yapan ilk amfibi hayvan oldu.

Kurbağa Kermit
Kurbağa Kermit

Kermit’in yer aldığı film çalışmaları arasında, “The Muppet Movie” (1979), “The Great Muppet Caper” (1981), “Muppets Take Manhattan” (1984), “The Muppet Christmas Carol” (1992), “Muppet Treasure Island” (1996) ve “Muppets From Space” (1999) bulunuyor. Kermit ayrıca televizyon filmleri “Muppets’ Wizard of Oz” (2005) ve “A Muppet Christmas: Letters to Santa”da rol aldı. 1976-1981 yılları arasında yayınlanan ve uluslararası arenada bir fenomen haline gelen “The Muppet Show”un sunuculuğunu ve başrolünü üstlendi. Yine televizyon için “Muppets Tonight”da rol aldı. “The Tonight Show With Jay Leno”, “Late Night With Jimmy Fallon”, “The Late Late Show With Craig Ferguson”, “Today” ve “Late Night With Conan O’Brien” gibi birçok şov programına çıktı. Kermit ayrıca, “Extreme Makeover: Home Edition” ve “Saturday Night Live” gibi birçok programa konuk olarak katıldı. Kermit’in anılarından oluşan “Look Before You Leap: A Frog’s Eye View of Life’s Greatest Lessons” adlı kitap, 2006 yılında yayımlandı.

Kermit bir bataklıkta oturuyor ve orada bir bekar hayatı sürüyor.

Daha Fazla İçerik
Sınıf Çatışması Film Sektöründe Neden Popüler Oldu?
Sınıf Çatışması Film Sektöründe Neden Popüler Oldu?