Kıbrıs Gezilecek Yerler

Eğlenmek, dinlenmek, yenilenmek ve tabi ki en huzurlu tatil planlarınızı yapmak için sizi bekleyen güzel bir ülkedir Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti geçimi %80 turizmden sağlayan ve lüks otelleri ile her daim ön planda olan ülkedir.

Sadece Türk turist değil yurtdışından da pek çok yabancı turist konuk eden lükste ve casino eğlencelerinde sınır tanımayan ülkedir Kıbrıs. Daha önce bu güzel ülkeye gelmediyseniz ve ada denizinin keyfini hiç çıkarmadıysanız, bence hata yaptınız. Lüks oteller, birbirinden güzel tesisler ve tabi ki en keyifli eğlence hizmetleri için siz de Kıbrıs tatil planlarınızı hemen yapmalısınız. O zaman gelin Kıbrıs’ta gezilecek yerler listesi yapalım.

Girne Gezilecek Yerler

Girne, Kıbrıs
Girne, Kıbrıs

İlk görmeniz ve gezmeniz gereken yerdir Girne. Limanı, tarihi mekanları ve alışveriş noktaları ile bilinir. Bellapais Manastırı, Girne Kalesi, Saint Hilarion Kalesi, Girne Eski Liman, Mavi Köşk, Batık Gemi Müzesi, Buffaveneto Kalesi, Karaoğlanoğlu Şehitliği, Girne İkon Müzesi ve Girne Yat Limanı gezip görebileceğiniz mekanlar arasındadır.

Lefkoşa Gezilecek Yerler

Lefkoşa
Lefkoşa, Kıbrıs

Kıbrıs’ın başkenti olan Lefkoşa, şehrin tam ortasından sınır geçen dünyanın ikinci şehridir. Bir diğeri de Berlin’dir. Selimiye Camii, Selimiye Camisi, Barbarlık Müzesi, Büyük Han, Girne Kapısı, Venedik Sütunu ve Lefkoşa Surları da Lefkoşa’da gezilecek yerler arasında.

Gazimağusa Gezilecek Yerler

Gazimağusa
Gazimağusa, Kıbrıs

Lala Mustafa Paşa Camii (Aziz Nikolas Katedrali), Lala Mustafa Paşa Camisi, Othello Kalesi, Salamis Harabeleri, Gazimağusa Limanı, Kantara Kalesi, Kertikli Hamamı, Namık Kemal Zindanı ve Müzesi, St Barnabas Manastırını görmelisiniz.

Güzelyurt ve İskele’de Gezilecek Yerler

Güzelyurt
Güzelyurt, Kıbrıs

Güzelyurt Kıbrıs’ta gezilecek yerler arasında ise Aziz Mamas Kilisesi, Aziz Mamas Kilisesi, Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesi, Apostolos Andreas Manastırını kesinlikle gezip görmelisiniz.

Kıbrıs’ta tatil planı yapıyorsanız ve otelinize girdiğiniz zaman size sunulacak tur planlarını değerlendirmenizi tavsiye ederim. Özellikle en keyifli ve en güzel günleri deniz, kum ve güneş ile sınırlandırmamak, bu güzel ülkeyi de yakından tanımalısınız.

Daha Fazla İçerik
Yasal Yoldan Film İzleme
Yasal Olarak Film İzleme Yöntemleri