Karışık Film Önerileri
Karışık Film Önerileri

Karışık Film Önerileri

Pandemi yüzünden evde geçen zamanınızı biraz değerlendirmeniz için 7 farklı film önerdik.

Filmleri karışık şekilde sıraladık ve çoğunlukla insanların ve sinemaseverlerin onayını almış filmleri vermeye çalıştık.

Şimdiden iyi seyirler?

Split (2017)

Tür: Gerilim

23 ayrı kişiliğe sahip bir insan düşünün ve ne zaman hangi kimliğine bürüneceğini bilemediğinizi. Çoklu kişilik bozukluğuna sahip olan Kevin bir market otoparkında 3 genç kızı kaçırır ve bir bodruma hapseder. Kızların buradan kurtulmasının tek yolu Kevin’ın farklı alter egoları(kişilikleri) ile farklı ilişkiler kurmalarıdır. Yani kızlar oradan kaçmak için adamın iyi kişiliklerini kullanacaklardır.

Moonligt (2016)

Tür: Dram

Bir insanın hayatının 3 farklı dönemine çok farklı bir bakış açısıyla ortak olabileceğiniz bir film. İnsanların o kişiye bakış açısını, onun dünyayı nasıl gördüğü, insanlarla ilişkilerinin birebir yansıtıldığı film. Bol ödüllü, dramatik ve etkileyici.

Lion (2016)

Tür: Dram

Bir çocuğun çok küçük bir yaşta Hindistan’ın ücra köşelerinden birinde kaybolması, dilini dahil hiç bilmediği bir şehirde hayatta kalma mücadelesi ve bir tesadüf sonucu yetiştirme yurduna yerleşmesinden Avusturalyalı bir aileye evlat verilmesine ve gençliğinde gerçek ailesini aramasına kadar uzanan geniş bir hikayeye sahip. Çocuğun küçüklüğünden büyüklüğüne hayatından kesitler sunan bu film yaşanmış bir olaya dayandığı için bence bu kadar etkileyici.Filmin sonunda oyuncuların gerçek hayattaki halleri gösterilmiş.

Captain Fantastic (2016)

Tür: Dram, Komedi

Kendi kurallarını kendi yaratmış, çocuklarına ütopik bir dünya kurmuş bir anne-babanın öyküsünü izliyoruz. Ormanda, dijital dünyadan izole bir evde okula gitmeden anne babası tarafından eğitilen her biri harika yeteneklere ve bilgiye sahip çocuklar görmekteyiz .Annenin ölümü ile baba ve çocukların annenin vasiyetindeki gibi bir cenaze töreni için gerçek hayatla yüzleşmeye hazırlanan bir ailenin başından geçen olaylar sizi çok etkileyecek.

Arrival (2016)

Tür:  Dram, Bilim kurgu

Aniden bir gün Dünya yüzeyine iniş yapan devasa uzay gemileri dünyayı telaşa vermiştir. İletişim kurulamayan dolayısıyla amaçlarının ne olduğu anlaşılamayan bir uzay ırkı Dünya’dadır. Bu uzaylılarla iletişim kurmak için bir dilbilimci olan  Dr. Louise Banks Amerika ordusu tarafında uzaylı dilini çözmek için görevlendirilmiştir. Dünyanın kendini korumak için saldırı yanlısı olması olayları tetikleyecektir.(Yine bir uzaylı öyküsü, sıradan bir bilim kurgu diye düşünebilirsiniz ama asla önyargıya kapılıp bu filmi izlemeyi ihmal etmeyin.)

Ters Yüz (2015)

Tür: Animasyon, Komedi

Riley adlı küçük kızın hayatı ailesiyle birlikte San Fransisco’ya taşınmasıyla değişmeye başlar. Arkadaşlarını, okulunu, evini geçmişte bırakan Riley için şimdi buraya alışmak epey zor olacaktır. Bu sırada Riley’in çeşitli duygularının(neşe,korku,öfke,üzüntü,tiksinti) bu değişime verdiği tepkiler Riley’in hayatını etkileyecektir.

Trolls (2016)

Tür: Animasyon, Müzikal, Macera

Renki saçlı küçük şirin yaratıklar olan trollerin yine kendileri gibi şirin olan bir hikayesini izlemekteyiz. Trollleri yemek yapmak için kullanmak isteyen Bergen Troll köyünü basıp birkaç troll kaçırır. Troll prensesi Poppy arkadaşlarını kurtarmak için daha önce hiç bilmediği yerlerde, bilmediği maceralara atılır. Bu sırada ona hep umutsuz olarak görünen, kendi kendine kıyamet planları yapan Branch eşlik edecektir.