İstanbul'da En İyi Türk Kahvesi İçilecek Mekanlar
İstanbul'da En İyi Türk Kahvesi İçilecek Mekanlar

İstanbul’da En İyi Türk Kahvesi İçilecek Mekanlar

Türk kültüründe oldukça önemli bir yere sahip olan Türk kahvesi dünyaca meşhurdur. Pek çoğumuz için Türk kahvesi artık keyif değil bağımlılık haline gelmiş durumdadır. Durum şöyle ki, sohbet ortamında, kahvaltıdan sonra, dışarı çıkılıp bir mekana oturulduğunda ilk aklımız gelen de Türk kahvesidir. Tabi ki, hayatımızın her alanında yanımızda olan Türk Kahvesini yapmak da ustalık ister. Ülkemizin her şehrinden farklı şekillerde Türk kahvesi yapımı bulunuyor. Peki, en iyi Türk Kahvesi nerede içilir?

Pierre Loti’de Türk Kahvesi Keyfi

Pierre Loti
Pierre Loti

Yüzyıllık bir geçmişe sahip olan Pierre Loti manzarasının yanı sıra kahvesiyle de oldukça ünlüdür. Hatta 19. Yy’ın sonlarına kadar Rabia Kadın Kahvehanesi adıyla da biliniyordu. Tam bir İstanbul aşığı olan yazar Pierre Loti’nin bu mekana sürekli gidip gelmesiyle Pierre Loti adını almıştır.

Nev-i Cafe

Nev-i Cafe
Nev-i Cafe

Eski zamanlarda Balat’ta bulunan bir sur karakoluymuş. Daha sonra karakol restore edilerek Nev-i Cafe ismiyle bir cafe oluşturulmuş. Nev-i Cafe, İstanbul’da kahve içebileceğiniz en iyi mekanlardan birisidir. Özellikle de kömürde pişirilen Türk Kahvesi oldukça meşhur.

Çengelköy Çınaraltı Kahvesi

Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi
Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi

780 yılık bir geçmişse sahip çınar ağacının gölgesinde kurulmuştur. Deniz kenarında bulunan mekanda, ağaçların gölgesinde oturup kahvenizi yudumlayarak İstanbul’u seyredebilirsiniz.

Mandabatmaz

Mandabatmaz Beyoğlu Türk Kahvesi
Mandabatmaz Beyoğlu Türk Kahvesi

Beyoğlu’nda bulunan mekanda yapılan kahveler için o kadar yoğun bir köpüğü var ki, manda koysan batmaz denirdi. İsmi de buradan geliyor. Mekanın kahveleri, dünyada 35 farklı ülkeden programlara konu olmuştur. Özellikle de yaptığı acı kahvelerle 1967 yılından beri hizmet veriyor. Maalesef Türk kahvesinin efsanesi Cemil Filik’i kaybetsek de, işletme halen hizmet vermeye devam ediyor.

Bebek Kahvesi

Bebek Kahvesi
Bebek Kahvesi

1945 yılından beri nesilden nesile işletilen bir mekandır. Bebek Kahvesi’nin ilk müşterileri ise sahil kenarındaki balıkçılarmış. Daha sonra ise Boğaziçi Üniversitesi’nden genç kızların mekanı keşfetmesiyle birlikte o yıllar adı Kızlar Kahvesi olarak anılmış.

Çorlulu Ali Paşa Medresesi

Çorlulu Ali Paşa Medresesi
Çorlulu Ali Paşa Medresesi

Beyazıt’ın tarihi sokaklarında bulunan mekan, kahve gurmelerinin bir numaralı adresidir. Yaptığı Türk kahveleri ile adından söz ettiren mekana mutlaka uğramalı ve tarih kokan sokaklarında kahveden tatmalısınız.

Daha Fazla İçerik
En Doğal ve Ucuz Tatil Yerleri