Interrail klişesi - tek git

Interrail Klişesi : Tek Git

Interrail‘in en büyük karar aşamalarından biri de yola kimle çıkacağın. Genellikle Interrail fikri arkadaş ortamında bir gazla dile geldiğinden sürekli bir birlikte gidiyoruz, bu sene kesin yapıyoruz geyiği döner. Neticesinde birlikte alınan bu karar, zamanla bi gevşemeye, daha yola çıkmadan ufak tefek sorunlara, hatta bazen vazgeçmeye bırakır. Peki gerçekten bu seyahate kimle çıkmalı ya da çıkmamalısın?

Tek Git!

Çoğu forumlarda ve Interrail Türkiye Grubu’nda sıkça dönen ‘Tek Git’ ya da ‘Tek Çık’ klişesi burada da geçerli. Eğer fırsatın varsa ve kendini buna hazır hissediyorsan, bu seyahate mutlaka tek çık. Aslında yola çıkınca göreceksin ki, yalnız değilsin.

Avrupa’da her gün on binlerce insan yalnız seyahat ediyor. Hepsinin farklı hayalleri, hedefleri, yaşamları ve yaşam tarzları var. Senin de öyle! Neden hayallerini, görmek istediğin şehirleri bir başkasına göre organize etmek ve ya yaşamak zorundasın? Fırsatın varsa, herşeyi kendin planla ve hazırlan. Interrail seyahatin boyunca zaten onlarca yeni dost edineceksin. Dilediğini yiyecek, dilediğin şehiri istediğin gibi gezecek ve istediğin hostelde konaklayacaksın. Bu seyahat için kimseye muhtaç değilsin!

Dostlarınla gezeceksen, empati yapmayı öğren

Yalnızlara gazı verdikten sonra, hali hazırda çoktan bir kaç kişiyle Interrail yapmaya karar vermiş olanlara seslenelim biraz da. Yol boyunca sık sık yol ayrımı, düşünce uyuşmazlığı ve ufak tartışmalar yaşayacaksınız. Biriniz yorgunken, diğeri eğlenmek isteyecek. Biri açken, diğeri tok ya da farklı yemekler yemek isteyecek. İlla ki birinizin parası fazla olacak, diğeriniz kedinin ciğere baktığı gibi bakmak durumunda kalacak. Tamam tamam, abartmayalım. Kafanızın uyuştuğu insanlarla yola çıkmak her zaman keyiflidir. Ama bu yolculuğun temeli, empatiye dayanır. Birlikte seyahat ettiğiniz dostlarınızın düşüncelerine her zaman değer vermelisiniz. Yeri geldiğinde, hayallerinizden vazgeçmelisiniz ve birlikte hareket etmelisiniz. Rotanızı birlikte belirlemeli, görmek istemediğiniz bir şehiri sırf arkadaşınız görmek istiyor diye karış karış gezmelisiniz. Birlikte gezmek, birbirinize katlanmak, tüm duyguları birlikte yaşamaktır.

Sevgilinle Interrail muhteşemdir

Eğer bu seyahate bizim gibi sevgilinizle çıkmayı hayal ediyorsanız, çapkınlık hayallerini kenara bırakmalısınız. Interrail sizin için romantik bir seyahate dönüşecek, rotanıza Floransa, Venedik, Bern, Barcelona, Cinque Terre gibi romantik yerler eklerken, Amsterdam (Red Light District) ya da Hamburg (Reeperbahn) gibi azgın güzergahları çıkaracaksınız. Yeri geldiğinde başbaşa, lüks konaklamalar ve yemekler tercih edin. En kötü anınızda sizi karşılıksız motive eden birinin varlığı muhteşem bir duygu, rahatlık. Sevincinizi de üzüntünüzü de, yeni dostlarınızı ya da yemeğinizi biriyle paylaşmak, bu seyahati birlikte yaşamak oldukça keyifli. Hele ki günün yorgunluğuyla küçücük hostel yataklarında sevdiğinizin kollarında uykuya dalmak paha biçilemez.

Daha Fazla İçerik
1 Euro ile Avrupa
1 Euro ile Avrupa