Interrail bileti nereden ve nasıl alınır

Interrail Bileti Nereden ve Nasıl Alınır?

Interrail Bileti almak için biz sana 4 seçenek önerebiliriz. Bunlar arasından herhangi bir yolla Interrail Bilet Fiyatları‘nı da inceleyerek, biletini gönül rahatlığıyla ve güvenle alabilirsin. Bileti nereden alacağın konularına tek tek değindikten sonra, Interrail İndirim Dönemleri’nden bahsettik, mutlaka göz at.

1. Interrail.eu: Interrail Resmi Web Adresi Üzerinden Interrail Bileti Satın Alma

Interrail bileti satın almak için en güvenli yollardan ve bizim önerdiğimiz yollardan birisidir. Biletini kredi kartınla satın alır ve TCDD ya da GENÇTUR‘un uygulayacağı kur farklarından kaçabilirsin. Yalnız bu işlemden önce eğer birden fazla kredi kartı kullanıyorsan, onlara ait bankanın kurlarını tek tek kontrol etmende fayda var.Bu konuda dikkat etmen gereken tek nokta ise, kargo ücretleri. Eğer tek gidiyorsan ve acele bilet alman gerekliyse en yüksek kargo ücretini ödemek durumundasın. Eğer yolculuk tarihine daha süre varsa ve vize problemin yoksa, kargonu en düşük tarifeyle yollatabilirsin. Bu fiyatlar genellikle 10 ile 30 Avro arasında değişiyor.

Biletin 3 ile 15 gün arasında (Satın alma işlemi sırasında tahmini ulaşacağı günü önceden belirtiyor), tercih ettiğin kargo şekline göre, bir adet rehber ve haritayla eline ulaşıyor. Bunlar sana bileti nasıl kullanıcağına dair bilgiler verirken, Avrupa‘daki tren bağlantılarına da şöyle bir kabaca göz atmana ve plan yapmana olanak sağlıyor.

2. TCDD Yetkili Tren Garları

Interrail Bileti’ni en rahat ve pratik yoldan, ve elden, satın almak için iyi yöntemlerden bir tanesi. Interrail Pass kartlarını TCDD’nin uluslararası bilet satışına açık tüm garlarından satın alabilirsin. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, pek çok TCDD Çalışanı Interrail Biletleri ve güncel fiyatları konusunda donanımlı olamayabiliyor. Bu yüzden ön araştırma yaparak istasyona gitmen bizden tavsiye.

3. Yetkili Satış Noktaları ve Acenteler

Interrail Bileti‘ni bir çok güvenilir satış noktaları ve acentelerden alabilirsin. Bu noktada dikkat etmen gereken husus ise yine kur farkı. Ofisler ve acenteler kendi kur farklarını uygulayabiliyor dolayısı ile tek bir acenteden sorgulatıp biletini hemen almak yerine hepsine teker teker sorman ve araştırman bizden tavsiye. İstanbul içinde dillere destan Gençtur, Gemini Turizm, Cosmopolitan, Viking Turizm; Ankara‘da bulunan Ray Tur, Uygar Tours, Alemara Turizm, Simetri Turizm ve Van’da bulunan Ayanis seyahat acenteleri Interrail Bileti’ni satın alabileceğin noktalar.

Bileti acentelerden yüzyüze alabileceğin gibi, telefonla arayarak gerekli hesaba para yatırma işlemini tamamlayıp, pasaport bilgilerini fakslayarak da alabilirsin. Hatta bu yöntemin, birinci yöntemden daha pratik olduğunu bile söyleyebiliriz. Biletin hazır olunca, adresine kargolanıyor. Bu işlem için bir telefon yeterli olur.


Peki bu bileti alırken nelere dikkat etmelisin?

  • Interrail biletini, yola çıkmadan en erken 3 ay önceden ya da yola çıkmadan bir gün önce alabilirsin. Mümkün olduğunca erken almak, sana vize sürecinde avantaj sağlar.
  • Bilet almak için gerekli bilet ücreti ve pasaport numaran yeterli.
  • Biletin ne zaman başlayacağını sen belirlersin, ve bu tarihi bileti satın alırken belirtmek durumundasın. Bu tarih aynı zamanda vizeni de etkileyecek, dolayısıyla buna dikkat etmeli, uygun bir tarih belirlemelisin.
  • Interrail bileti’ni iade etmeye karar verirsen, iadesinde %15 kesinti olur. Tarihi değiştirmek gibi bir hakkın yok, ancak bileti kesintisiyle iade edip dilediğin tarih için yeni bilet alabilirsin.
  • Interrail, bir tur şirketi ya da bir organizasyon değildir. Interrail, sadece bir bilettir ve bu bileti planladığın seyahate göre organize edersin.
Daha Fazla İçerik
Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Şirketleri
Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Şirketleri