İnternet Dizileri Dönemi
İnternet Dizileri Dönemi

İnternet Dizileri Dönemi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte TV dizilerin derecesine oluşan internet dizi dönemine gelmiş bulunmaktayız. İnsanlar özellikle genç kesim TV yerine internet üzerinde olan dizileri daha çok önemsiyorlar. Son yıllarda da çok fazla izlenme artışı gözükmektedir. Böyle olmasının temel sebebi teknolojinin ve insanlığın farklılık göstermesi ve dönemin daha internet ayak uyduracak şekilde devam etmesidir. Peki, internet dizileri gelecekteki yeri nasıl olacak? Yavaş yavaş televizyonun ömrünün bittiği bu dönemlerde gelecekte insanlar artık televizyon yerine tamamen dizi sektörünü internete bırakacak gibi görünmektedir.

Diziler Nasıl Kazanıyor?

İnternet dizileri yine internet üzerinde olan platformlardan kendilerine yer buluyorlar bu platformlar üzerinden para kazanabiliyorlar. Bu platformlar özellikle öne çıkan Netflix, BluTV, PuhuTV bu platform üzerinden insanlar aylık paketlerine göre belirtilen ücretleri ödeyerek hem yerli hem dünya üzerinde birçok şekilde dizi, filmlere ulaşabiliyorlar.

Yabancı Dizi Mi? Yerli Dizi Mi?

Belirtilen platformlar üzerinde her iki alandan da bulunmaktadır. Ancak Türkler şuanda aktif olarak yabancı dizileri daha kaliteli ve daha iyi bir senaryo akışı olduğu için tercih ediyorlar. Bu konuda yerli dizi geri kalsa da çok kaliteli iş yapıp da izleyicisi bulunmaktadır. İnternet üzerinde özgür bir kitle oluşturuyor. İnternet dizisi izleyen kitle TV dizisi izlemek istemiyor ya da orası kadar iyi olduğunu düşünmüyor. Ancak Türkiye üzerinde her iki kitle de bulunmaktadır. Ancak zaman geçtikçe internet dizileri dönemine dönecek gibi görünüyor.