Datça Akvaryum Koyu
Gerence Koyu - Akvaryum

Gerence Koyu Gezi Notları

Türkiye’nin en güzel yarım adalarından biri olan Datça’da yer alan Gerence Koyu doğal güzellikler ile ön plana çıkıyor. Sahip olduğu denizinin berraklığı hayranlık uyandırıyor. Kamp severlerin gözde mekanı olan alana ağaçların arasından geçerek ulaşabilirsiniz. Ağaçların içinde kamp yapıp gününüze dalga sesleriyle başlayabilirsiniz. Muhteşem manzarasında sevdikleriniz baş başa vakitler geçirebilirsiniz. Berrak ve turkuaz rengi denizlerinde kendinizi kaybedebilirsiniz.

Gerence Koyu’na Nasıl Gidilir?

Öncelikle Datça’ya ulaşmanız gerekiyor. Datça’ya ulaştıktan sonra 30 kilometrelik bir yol katetmeniz gerekiyor. Yaklaşık 40 dakika sonra muhteşem koya varabilirsiniz. Google Haritalar’a Akvaryum Plajı Palamutbükü yazarak da en kısa nasıl gidilir öğrenebilirsiniz. Günübirlik bir gezi yapmak isterseniz Datça merkezden kalkan tekne turlarına başvurabilirsiniz.

Gerence Koyu’nda Neler Yapılır?

Datça’nın tüm koylarını gezebilirsiniz. Ayrıca gezi sırasında sıcak havalardan kaçak için berrak sularında yüzebilirsiniz. Koya yaklaşık olarak yarım saatlik uzaklıkta bulunan Knidos Antik Kenti’ne gidebilirsiniz. Müze kartınız var ise ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Tekne turu yapabilir ve koyları gezerken oldukça eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Kurubük tepesine çıkabilirsiniz. Tepeye çıktığınızda günbatımını izleyebilir ve anı fotoğraflayabilirsiniz.

Gerence Koyu Konaklama

Gerence Koyu’nda kalmak isterseniz, burada kamp yapmak sizin için harika bir fırsat olacaktır. Yüksekte bulunan kamp yeri sayesinde bol manzarası denize sıfır bir konaklama keyfi yaşayabilirsiniz. Koy da tesis bulunmuyor. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir yer de yok ancak aracınız var ise yan koy Palamütbükü’ne 5 dakikalık mesafe sonrası ihtiyaçlarınızı halledebilirsiniz. Ateş yakmanın yasak olan bölgede tüp ile işlerinizi halledebilirsiniz.