Game of Thrones’un Final Bölümün Hayal Kırıklığı Mini İnceleme
Game of Thrones’un Final Bölümün Hayal Kırıklığı Mini İnceleme

Game of Thrones’un Final Bölümün Hayal Kırıklığı Mini İnceleme

Game of Thrones‘un hayal kırıklığı 3.bölümden başlamıştı. Night King’in 1 bölümde harcanması, bölümün ne kadar karanlık olması, Bran Stark‘ın 3 gözlü kuzgun olupta biz seyirciler hiç bir şey yapmamasından şikayetçiydik.

IMDB’de son bölümün puanı 4.3 olarak Game of Thrones tarihinin en düşük puanı olarak tarihe geçti. Hak veriyorum bu puana çünkü Jon Snow‘umuz Aegon Targaryen olarak bize lans edilmişti ve asıl demir tahtın varisi olara gösterildi. Bu bölüm de ise gece nöbetçilerine gönderildi. Gece nöbetçilerinin hala neden orada olduğunu bilen varsa yorumlara yazabilir mi? Night King öldüğüne göre bütün ölüler ölmüş oldu ve yabanilerle anlaştıklarına göre de bir anlamı kalmadı bu gece nöbetçilerinin. Bran Stark‘a gelelim, Bran‘ın o sözü ”ben buraya kadar neden geldim” tabii ya yazarlar çok iyi iş çıkarmışlar. Sadece 1 sezon yürüyüp 7 sezondur yatarak para kazanmak kadar güzel bir şey yoktur. Kral olurken de aynı durum geçerli, işte yazarlar bir bakıma 2 sezonluk diziyi 1 sezon 6 bölüme sığdırmaya çalışınca böyle oldu ama yine de Bran Stark‘ın altını doldurmaya hiç çalışmadılar. Sansa Stark‘ın da bağımsız bir krallık olmasını anlıyorum ama diğer krallıkların neden buna ses etmediğini anlayamıyorum. Bence hakettiği puanı aldı. Her ne kadar sevsem de bu diziyi son sezon hayal kırıklığı oldu.

Change.org da Son sezon tekrar çekilsin diye imza kampanyası başlatılmış. Hiç sanmıyorum tekrar çekileceğini çünkü oyuncular artık istemiyorlardı oynamak, başka projeler de oynamak istiyorlardı haklı olarak. HBO’da paraların tadını çıkartıyordur şu an.