Fine Dining Nedir?

Fine Dining Nedir?

Son dönemlerin en çok takip edilen konularından birisi özel günler için düzenlenen fine dining mekanlardır. Fine dining; her kültürde farklı şekilde ortaya çıkan muhteşem şıklıkta bir yemek keyfine yer veren restorantlara verilen isimdir.

Peki, fine dining hangi amaçlarla tercih edilir, nerelerde bulunur, kimler tarafından tercih edilir öncelikle konuyu bu yönü ile inceleyelim. Tabi ki yemek kültürü her millete özel şekil almaktadır. Yemek konusunda her millet kendisine özgü bir keyif ve şıklık arayışında olur. Konu İspanya’da yemek yemek ise şıklık lezzetin ta kendisidir. Eğer İngiltere’de yemek yenilecek ya da bir davet verilecekse etkileyici unsur kesinlikle yemeğin sunumundaki yaratıcılıktır. Eğer söz konusu yer Türkiye ise hele de İstanbul ise muhteşem bir yemek keyfini deneyimlemenin en iyi yolu mekan şıklığından geçmektedir. Muhteşem bir manzaraya sahip, ultra lüks bir mekan ile fine dining mekanlarda başarılı organizasyonlar tertip edebilir, en kıymetli misafirlerinizi buralarda ağırlayabilirsiniz.

Türkiye’ deki Fine Dining Mekanlarından Birkaç Örnek!

Türkiye’de yaşayanların ve buraya konuk olarak gelenlerin özellikle şık bir masada yemek yemesi oldukça önemsenir. Sahip olduğu manzaralar ile öne çıkan fine dining restorantlar için kısaca şu şekilde sıralama yapabiliriz:

Sunset Grill

Sunset Grill Fine Dining mekanı
Sunset Grill

Beşiktaş Ulus Parkı hemen yakınında yer alan mekan şıklığı ile müthiş bir karşılamaya sahip. Özel gün ve davetleriniz için buradan daha prestijli bir mekan daha aramaya gerek yok gibi! Sunset Grill’ de İstanbul’u izleyerek yemek yemenin zevki ayrı olacaktır.

Mikla

Mikla İstanbul Fine Dining Restaurantları
Mikla

Dünyaca ünlü Türk şef Mehmet Gür’ün mutfağında muhteşem bir Türk Mutfağı ile karşı karşıya kalacağınız ender güzellikte mekanlardan birisidir. Beyoğlu Meşrutiyet caddesinde yer alan bu güzel mekanda en özel misafirlerinizi hem dünya mutfağı hem de Türk mutfağı ile muhteşem şekilde karşılamanız mümkün.

Frankie

Nisantaşı Fine Dining Frankie İstanbul
Frankie

İstanbul Nişantaşı’ nın muhteşem yemek köşesi! Frankie; yemek lezzeti ile mekan şıklığını bütün halinde görmek isteyenler için en doğru adreslerden birisidir. Yemeklerde zarif dokunuşların masadaki düzene yansıdığı mükemmel bir mekanda en özel misafirlerinizi ağırlamak istemez miydiniz? Fine dining mekanlar içerisinde şık mekan tasarımları ve muhteşem yemek sunumları ile Frankie keyifli bir yemek saati için sizleri bekliyor!