Disney ve Fox Birleşmesinde Beklenen Tarih Netleşti
Disney ve Fox Birleşmesinde Beklenen Tarih Netleşti

Disney ve Fox Birleşmesinde Beklenen Tarih Netleşti

Disney ve 20th Century Fox stüdyolarının birleşme sürecinin çok yakında tamamlanacağı belli oldu. Üstelik artık elimizde net bir tarih var.

Kısaca özetlemek gerekirse 20th Century Fox stüdyoları satışa çıkartıldı. Hollywood’dan pek çok büyük şirket de talip oldu. Fakat Fox’un yeni sahibi 71 milyar dolarlık teklifiyle Disney stüdyoları oldu. İki stüdyonun birleşme süreci geçtiğimiz sene başladı. Fakat bu gibi büyük birleşmelerin onaylanması Amerika’da oldukça uzun zaman alıyor. Bir yılı aşkın zamandır devam eden sürecin 20 Mart’ta tamamlanacağı ortaya çıktı!

20 Mart tarihinden itibaren 20th Century Fox, Disney ailesine resmen dahil olacak. Bununla birlikte X-Men karakterlerinin hakları Marvel stüdyolarına geri dönecek. 20th Century Fox’a ait tüm filmler, televizyon stüdyoları hatta National Geographic ve FX kablolu televizyon kanalları da Disney ailesine katılacak. Aynı zamanda Disney internet platformu Hulu’nun yüzde 30’luk hissesini ele geçirecek. Bu anlaşma dışında kalan tek şey Fox’un spor kanalları. Bunun nedeni ise Disney’in bir başka büyük spor kanalı olan ESPN’in sahibi olması. Stüdyonun bu alanda tekelleşmesine müsade edilmedi.

Daha Fazla İçerik
Joker Filminden İlk Fragman Geldi!
Joker Filminden İlk Fragman Geldi!