Deadpool’dan Batman v Superman Göndermesi
Deadpool’dan Batman v Superman Göndermesi

Deadpool’dan Batman v Superman Göndermesi

Geçen senenin en çok konuşulan yapımlarından biri olan Batman v Superman: Dawn of Justice’teki “Martha” sahnesine Deadpool kendi yorumunu kattı.

DC Comics’in belki de en çok tartışılan ve gişedeki başarısını hayranlarına yansıtamayan yapımı Batman v Superman: Dawn of Justice’teki Martha sahnesini hepimiz hatırlıyoruz sanırım. Yani aradan 1 yıldan fazla zaman geçse de iki kahramanın savaşmaktan vazgeçme nedenlerini unutmak mümkün değil.

Ailemizin süper kahramanı Deadpool da aynı bizim gibi unutamamış olacak ki, bir kez daha 4. duvarı aşarak bu filme gönderme yaptı. Deadpool Versus The Punisher hikaye serisinin 5. sayısında Punisher ve Deadpool karşı karşıya gelirler. Bu ikilinin arasındaki savaşı kazanan Deadpool tam ölümcül vuruşu yapacakken, Frank Castle fazlasıyla renkli laflar etmeye başlar. Wade Wilson da onun “Martha” dediğini düşünüp duygusal anlar yaşar.

Yani şu ikili arasındaki bu sahneyi Batman v Superman’e aynen koysak hiç sırıtmazdı diye düşünmeden edemedim. Deadpool’un duygusallığı tam anlamıyla mükemmel olmuş. Hem zaten annelerinin adları aynı olan kişisel savaşmamalı, değil mi? Ancak Punisher’ın sözleri bu duygu yüklü ortamı bozar. Onun annesinin adı Martha değil, Louise! Bu noktadan sonra da işler birazcık karmaşık bir hal aldı.

Batman v Superman: Dawn of Justice’teki “Martha” sahnesine Deadpool

Daha Fazla İçerik
Teaser: Steve Jobs
Teaser: Steve Jobs