Brugge Charlie Rockets Hostel

Charlie Rockets Hostel – Brugge

Hosteller sadece ekonomik konaklama seçenekleriyle değil, ortamları ve havasıyla da ön plana çıkan yerler. Bir hostelde kalırken sadece fiyatına bakmak ve buna göre konaklamak bazen beklenmedik sorunlara yol açabilir. Ancak Charlie Rockets, hem fiyatıyla hem de ortamıyla çok fazla araştırma yapmanıza gerek kalmadan size Brugge’de harika bir deneyim sunuyor.

Charlie Rockets; içine büründüğü Hard Rock Cafe havası, hostel içerisinde sunduğu sinema, bar, restoran hizmetleri ve genç ekibiyle Brugge’deki tüm hostellerin arasından kolaylıkla farkedebileceğiniz bir mekan. Brugge’ün en eski ve en büyük tiyatro binalarından birine kurulmuş hem de. 80’lerin Amerikası tarzındaki mimarisine ek olarak Brugge’un eski şehir merkezinde kurulu olması da bizim bu hosteli tercih etmemizdeki en büyük etkenlerden biriydi.

Kapıdan girer girmez önce yanlış geldiğimizi düşündük, çünkü karşımızda gezginlerle dolu bir bar vardı. İçeride bir tur attıktan sonra barın aynı zamanda resepsiyon olduğunu öğrendik. Başta Loui olmak üzere tüm Charlie Rockets ekibi; içerisindeki seyahat temalı barı, canlı müzik sahnesi ve tüm misafirperverlikleriyle bizi karşıladı. Check-In sırasında ilk belçika biralarımızı ufak bardaklarda da olsa ikram ettiler. Charlie Rockets ‘ta konaklamanız boyunca da alt kattaki barda yediğiniz her yemekte ilk biranız ücretsiz.  Bunun haricinde yine Check-In sırasında ücretsiz Bruges Card veriyorlar, bununla da gezeceğiniz tüm müzelerde ve belirli barlarda, restoranlarda indirim sağlabiliyorsunuz.

Charlie Rockets daha çok barıyla meşhur Brugge’de. Barın camlarını kaldırıp sokakla bir arada olağanüstü bir ortam oluşturmuşlar. Zaten bu yüzden mekan Pub Crawl’ların da başlangıç noktası ya da en uğrak noktalarından biri. Gece boyunca bir grup geldi, diğeri gitti. Oldukça hareketli ve popüler bir yer. Üst katların sessizliğini nasıl sağlıyorlar bilmiyorum ama alt kat gece boyunca hareketli.

Charlie Rockets Hostel Dış Görünüm

Hostelin hareketliliğine rağmen 6 kişilik bir odada; 2 yabancıyla sakin bir gece geçirdik. Oda oldukça ferah, yataklarda bir hayli rahattı. Gece boyunca alt kattaki hareketlilik devam etse de gürültü rahatsız edecek düzeyde değil. Fiyatlar 10€’dan başlıyor ve sezona göre, doluluğa göre değişken. Fakat bu fiyatların fazlasıyla hakkını veriyor Charlie Rockets, bugüne kadar kaldığım en iyi hostellerden biri olduğunu söyleyebilirim.

Charlie Rockets, Hoogstraat 19’da yer alıyor, Burg Meydanı’na, Grote Markt’a, Staminee De Garre’a, Belfry’a ve Church of our Lady’ye çok yakın. Etrafında görülecek tonla yer var, kısacası konumu çok iyi. Yolunuz olur da Brugge’e düşerse, Charlie Rockets ilk tercihleriniz arasında olsun.