Merdiven Cafe Çamlıca

Çamlıca’da Bir “Merdiven Cafe”

Bana biraz uzak olsa da Merdiven, özellikle Anadolu yakasında oturanlar için yeni bir mekan. Yöresel lezzetlerden, dünya mutfağına kadar damak tadına uygun birçok seçeneği bir araya getiren Merdiven’de Dana Kaburga, Balkabaklı Cheesecake ve Kış Çayı öne çıkan tatlar arasında.

Dana Kaburga’yı hazırlamak ise bayağı zahmetli. Servisten 1 gün önce özel soslarla marine edilen dana eti, 3 saat süren özel bir teknikle et ve sebze suyunda pişiriliyor. Dana Kaburga’nın yanında sunulan beğendili patlıcan ve fırın sebze ise ayrı bir lezzet.

Merdiven’in kış mönüsüne dahil ettiği Balkabaklı Cheesecake ise, hem hafif hem de iddialı bir tatlı. Ceviz, bisküvi ve özel bir peynir ile hazırlanan Balkabaklı Cheesecake, tam bir kış tatlısı. Merdiven’in yenilenen mönüsünde kış çayı olarak sunulan ahududu – nane çayı ise hem kış hastalıklarına karşı koruyucu bir etki sağlıyor hem de içinizi ısıtıyor.

Merdiven’de şömine keyfi de yapabilirsiniz. Tematik günlerde konuklara özel tasarım stantlarda pamuk şeker, sıcacık kestane ve patlamış mısırın ikram ediliyor benden söylemesi.

Merdiven Cafe İletişim Bilgileri

Adres: Küçük Çamlıca Mahallesi, Erkan Ocaklı Sokak No: 7/A Küçük Çamlıca
Telefon: 0216 340 4 340