Bozcaada’da Bunları Yapmadan Dönmeyin
Bozcaada’da Bunları Yapmadan Dönmeyin

Bozcaada’da Bunları Yapmadan Dönmeyin

Bozcaada hem yakınlığı, hem de tarihi ile gezi için seçebileceğiniz çok güzel bir rota. Yazın gidenlerin yüzebileceği muhteşem koyları ve Ege lezzetlerini tadabilme fırsatı ile her anı doya doya yaşayabilirsiniz.

Bozcaada’yı Gezmeniz için 5 Sebep

Tarihe Yolculuk Yapmak

Eski yıllarda Rumların yaşadığı Bozcaada‘ da tarihin her sokaktan üzerinize doğru estiğine tanık olabilirsiniz. Adayı keşfetmek size ayrı bir keyif verecektir. Renkli kepenkleri ile birçoğu restore edilmiş tarihi Rum Evleri, dar taştan sokaklar ve heybetli tarihi kaleleriyle kendinizi peri masalı gibi bir ortamda bulmak istiyorsanız burası tam sizlik.

Tertemiz Denizi, Kum Plajları

Suyu kristal gibi berrak olan Bozcada’ da Ayazma Plajı yumuşak bir kuma sahip kesinlikle ziyaret edilmesi gerekir. Bunun dışında yüzmek için tercih edilebilecek diğer koylar; Habbele Koyu ve Akvaryum Koyu. Hem sakin, hem de tertemiz olan bu koylar kafa dinlemek ve güneyin kalabalıklığına bulaşmak istemeyenler için biçilmiş kaftan. En sakin plajlardan biri de Sulubahçe Plajı. Buraya giderseniz özellikle Ceneviz ve Venedikliler döneminden günümüze uzanmış tarihi kaleyi de mutlaka gezin.

Şarabın Her Çeşidi

Üzüm bağlarıyla ünlü adada meraklıları için farklı farklı birçok çeşit şarap bulmak mümkün.

Gün Batımını İzlemek

Eğer seviyorsanız bu şaraplardan bir şişe alıp, muhteşem gün batımını seyretmek ve karşıda Yunanistan’ ı izlemek için, rüzgar güllerine gidebilirsiniz.

Bağbozumu Festivalleri

Eğer tatilinizi Bozcaada eğlencelerine denk getirmek isterseniz, sanatsal ve kültürel açıdan zengin olan Bağbozumu Festivalleri zamanı adayı ziyaret edebilir, yöresel yemek günleri ve konserler eşliğinde capcanlı bir tatil geçirebilirsiniz.