Boğaz’ın Baştan Çıkarıcı Mekanı Bistro Funfatale
Bistro Funfantale

Boğaz’ın Baştan Çıkarıcı Mekanı Bistro Funfatale

Konuklarını “Zevten dört köşe yapmak” için yola çıkan, kapılarını Kuruçeşme’deki Les Ottomans Hotel’in içinde, eski Q Jazz Bar’ın yerinde açan Bistro Funfantale, muhteşem manzarası ve Sami Savatlı imzalı “rough luxe” konseptli dekorasyonuyla sizi içine alan, hoşça vakit geçireceğiniz yeni bir mekan…

Ahşap kumkuat ağacından detaylar, birbirinden renkli oturma grupları, çatı formlu tavandaki kumaş kaplama, tahta kirişler, deri koltuklar ve ortada yer alan kare formlu bar ile mekanı bakmaya doyamadığınız hale getiren Savatlı, aynı zamanda Casa dell’Arte sanatçılarının eserleriyle dekore etmekle kalmayıp, eserleri satışa da çıkarmış. Böylelikle birkez gördüğünüz eserlerin yerilerini yenisini almasıyla mekan sürekli kendini yenilemiş olmaya da devam ediyor.

Hergün 11:00-01:00 saatleri arasında hizmet veren Funfatale’in mutfağı; Les Ottomans 29’dan tanıdığımız şef Giovanni Terracciano ve Ulus 29’dan tanıdığımız Mert Seran sayesinde tam puan alıyor. Menü son derece geniş tutulmuş…Atıştırmalıklar, başlangıç ve salatalar ile sandviçler, makarnalar, ızgara pizzalar, deniz mahsulleri, etler, garnitür ve tatlılarla seçim yapmanızı zorluyor.. Sunumlarda tahta platform, cam kavanoz gibi detaylar dikkat çektiği menüden  ördek wonton, keçi peynirli ızgara Portobello mantarı, udon makarnayla sunulan çin usulü çıtır ördek, dry-aged rib-eye’i denemenizi öneririm. Ayrıca, kaz ciğeri alternatifiyle de servis edilen Hamburger, Bistro Funfatale’e özel ızgara pizza çeşitleri ve vanilyalı dondurmalı çıtır profiterolü tercih ederseniz pişman olmayacaksınız.

Haftasonları 11:00-16:00 arasında a la carte kahvaltı servisin yer aldığı Bistro Funfatale’de Türk kahvaltısı, İngiliz kahvaltısı, egg benedict, pancake gibi damak zevkinize uygun kahvaltı çeşitlerini bulabilirsiniz.

Akşamüsti saatlerinde DJ (resident Mert Levent) bir yandan nabza göre müzikler çalıyor, siz de enfes Funfatale kokteylleri ve atıştırmalıklarla akşama hazırlanıyorsunuz. Roze şarap ve Absolut Kurant ile hazırlanan spesiyal kokteyli oldukça başarılı.

Ayrıca her cuma akşamı solist Berin, akşam yemeği sırasında keyifli eski ve yeni yabancı şarkılarla misafirlere eşlik ediyor. Her Cumartesi gerçekleştirilen “Saturday Afternoon Fever” adlı akşamüstü partilerinde hedef İstanbul’da eğlenceyi erken saatlere taşımak.

Özellikle NewYork’da son zamanlarda trend olan akşamüstü partilerine katılanlar vazgeçemiyor. Yerli yabancı konuk DJ’lerin ve müzisyenlerin performans yaptığı partiler sayesinde haftasonları hava kararmadan önce eğlence başlamış oluyor.
Akşam yemeği sonrası müzik biraz daha hareketleniyor ve bar ortamı oluşuyor. Mekânda ‘If I Were Rich Man’in sözlerini hatırlayıp gülümsemenize sebep olan, hiçbir yere gitmeyen bir merdiven ‘enstalasyonu’ da ilgi çekiyor.

Boğazın Bebek-Kuruçeşme hattında kendinize denize sıfır yeni bir mekan arıyorsanız Funfatale’i muhakkak görmenizi tavsiye ederim.

Adres : Les Ottomans Hotel 29. Muallim Naci Cad. No: 68. Kuruçeşme, İstanbul. +90 0212 359 1517.

Daha Fazla İçerik
Polka Cafe Kadıköy
Polka Cafe: Anında Mutfaktan Masanıza