Grandma Nişantaşı

Bir Anneanne Tecrübesi; Grandma

Grandma’nın lezzetlerinin yanı sıra hikayesini çok sevdiğim bir mekan. Şöyle ki, mekan sahibi Ceyda Köse çocukluğu boyunca anneannesinin anlattığı ekmek yapma hikayeleri ile büyüyen biri ve bu hikayelerin oluşturduğu merak 2009’da hazırladığı ilk ekşi maya ile bir serüvene dönüşüyor.

Ceyda Köse, Grandma ile un, tuz, su ve maya ile hazırlanmış doğal ve kaliteli ekmeklerini herkese ulaştırma amacıyla yola çıkıyor ve ekmekler dışında birbirinden enfes lezzetleri misafirleri ile tanıştırıyor. Mekanın ismi ise tecrübelerinden beslenilen anneanneye ithafen Grandma olarak belirleniyor.

Grandma’nın menüsünde kruvasan çeşitleri, bagel, çörek, kek, ev yapımı reçel, tost, sandviç ve her güne özel soğuk sebze yemekleri bulabilirsiniz. Ürünlerde kullanılan malzemelere dikkat ediliyor. Yapay gıdalar, aromalar ve kimyasallar yok. Her bir lezzet kendi büyük imalathanelerinde üretiliyor.

Grandma’da Granola, çubuk kraker ve biscotti gibi özel paketli ürünleri de alma imkanınız var. Grandma aynı zamanda kahveleriyle de ünlü. Dünyanın farklı bölgelerinden alınan çekirdek karışımlarıyla hazırlanan kahvenin birçok hayranı var. Karışımlar mevsimsel olarak değişiyor ve çekirdekler yakmadan, belirli bir oranda kavruluyor.

NOTLAR;

  • Take away imkanı var
  • Dışarı alanı mevcut
  • Öğle yemekleri için uygun
  • İçeriden gelen kokularla en keyifli kahvaltı mekanı olabilir
  • Mekan sohbet için uygun

Grandma İletişim Bilgileri

Adres: Teşvikiye Mah., Ahmet Fetgari Sokak no: 38 Kapı: 5 Nişantaşı
Telefon: 0212 234 7420