Mandabatmaz Beyoğlu Türk Kahvesi
Mandabatmaz Beyoğlu Türk Kahvesi

Beyoğlu’nun En Lezzetli Kahve Durağı: Mandabatmaz

Kahvesiyle ünlü olan ülkemde ne yazık ki artık yeni çekilmiş, taze kahve içmek pek mümkün olmuyor. Her yeri saran fast food zincirleri gibi Türk kahvesi de aynı özensizlikle hazırlanır oldu.

Kahve tiryakileri eminim biliyordur ama bilmeyenler için bugün Beyoğlunun ara sokaklarına sığınmış olan, Türk kahvesini yaparken hakkını veren Mandabatmaz’ı tanıtacağım.

İstanbul’da içebileceğiniz en iyi kahvelerden birini yapan Mandabatmaz’ın adı kıvamından geliyor. Kahvesi o kadar koyu ki içinde bir manda bile batamaz 🙂 Kahvenin lezzeti ve köpüğü kesinlikle kullandıkları kahveden kaynaklanıyor, çünkü kahvesi her gün taze çekilmiş olarak geliyor.

Mandabatmaz Beyoğlu

İstanbul’a gelen turist’in anlatımıyla Mandabatmaz,

 “Mandabatmaz oldukça yoğun ve canlı bir tada sahip, Türkiye’de içtiğim en iyi türk kahvesiydi. Çikolataya benzeyen kıvamı, tatlı ve nefis. Dışarıya tahta iskemleler atılmış, benzer başka küçük yerlerden de kahve içtim fakat hiçbiri o kadar iyi değildi. Kahve tadımına en iyisi ile başlamış olmam şans diyebilirim. İstanbul ziyaretinde bir kahve delisinin bu yeri kaçırmak isteyebileceğini hayal dahi edemiyorum. Hatta Beyoglu’nda kalıp, Mandabatmaz’a kolayca ulaşmak en iyisi.”

Bu sözlerin üzerine sanıyorum ki daha fazla açıklama yapmama gerek kalmadı.

Oldukça kötü tatta kahve tükettiğimiz şu günlerde, İstiklal Caddesi ’nin en sakin sokaklarından birinde yer alan Mandabatmaz’ a gittiğiniz de konfor değil de lezzet ve hoş sohbet arıyorsanız uğramanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Mandabatmaz Adres: Olivia Geçidi 1/A  Takism Beyoğlu/ İstanbul

Not: Mandabatmaz’ın Türk kahvesinin yanı sıra taze çayı da çok beğeniliyor.