Meze & Meze Terrace İstanbul

Beyoğlu’nda Bir Yunan Meyhanesi: Meze Meze Terrace

İstanbullunun eğlence anlayışı, club ve bar alışkanlıkları, yerini meyhane keyfine bıraktı. Özellikle Beyoğlu’nda son birkaç yıldır “modern meyhane” konsepti çok trend. Safi Meyhane, Duble Meze Teras, Münferit, Radika… Alaturka eğlence anlayışını ve geleneksel lezzetleri modern konseptlerle birleştirip bu güzel kültürü yaşatma niyetiyle yola çıkan bir çok işletmeci var.

Meze Meze Terrace da bunlardan biri. 2013’ün son günlerinde Cihangir’de City Center Hotel’in terasında açıldı. Beyoğlu’nda şık bir Modern Yunan Meyhanesi konseptiyle açılan mekan, Türk-Yunan mutfağının birbirinden güzel örneklerini sunuyor.
Bir meze odaları var. Tam 780 çeşitten oluşan geniş bir yelpazeleri söz konusu. Mezelerin hazırlanma yöntemi ise çok ilginç, o günün mezelerini çalışanlar önceden yüzlerce çeşitin içerisinden kura çekerek belirliyor.

Şef Statis Dapiapis, adından anlaşılacağı üzere Yunanlı ve işini gerçekten çok iyi biliyor.

Meze Meze’de manzara muazzam. Tüm İstanbul Boğazı ayaklarınızın altında. İçeride sigara içilebiliyor olması ise sigarasız alkol tüketemeyenler için eşsiz nimet.
Mezelerin hepsi birbirinden lezzetli. Ama ara sıcaklar içinde gelen ahtapot ızgara, bu dünyadan bir lezzet değil kesinlikle. Efsane.

Gece canlı caz dinletisiyle başladı, ki şaşırmadım desem yalan olur. Meyhanede caz dinlemeye çok alışık değilim doğrusu 🙂 Ama ilerleyen saatlerde büyük bir sürpriz yaşadık. Buzuki Orhan sahneye çıktı. Ege türküleri, yunan şarkıları, daha neler neler… İşletmeci Serkan Bey’le sohbet ederken her Çarşamba ve Cuma sahne aldığını öğrendik. Dolayısıyla ziyaretlerinizi bu günlere denk getirmenizi özellikle tavsiye ediyorum.

Fiyatlar böylesi şık bir modern meyhane konsepti için ortalama. Kadeh şarap 15 TL, tek rakı 10 TL, duble 15. Biralar da 10-15 TL arasında değişiyor. Fix menü uygulaması da var. Kişi başı 150 TL.

Serkan Bey yakın zamanda Karaköy’de bir Yunan tavernası açmayı planladığının müjdesini de verdi. Daha salaş bir konsept olmasını umduğumu ve merakla beklediğimi söylememe gerek yok sanırım.

Meze Meze Terrace İletişim Bilgileri

Adres: K.M Çelebi mah. Sıralselviler caddesi. Billurcu sokak. Billurcu çıkmazı. No:1/8 City Center Otel teras. Cihangir / Beyoğlu – İstanbul

Telefon: (0212) 244 06 07

Daha Fazla İçerik
Grandma Nişantaşı
Bir Anneanne Tecrübesi; Grandma