Bedava Wifi Nasıl Bulunur?
Bedava Wifi Nasıl Bulunur?

Bedava Wifi Nasıl Bulunur?

Hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahatlerde internet bağlantısı hayat kurtarabilir. Uzun süre bağlantısız kalmak sizi zora sokabilir. Gün içerisinde arkadaşlarla konuşmak, sosyal medyayı ve epostayı kontrol etmek artık bir zorunluluktan ziyade alışkanlık haline gelmiştir. Alışkanlıklardan da kurtulmak maalesef o kadar kolay olmuyor.

Seyahat ederken internet için ayrı para vermek bütçenizi zorlayabilir. Hele ki operatörlerin yurtdışı tarifeleri oldukça pahalı oluyor. Bu yüzden seyahate çıkmadan önce bedava wifi nasıl bulunur iyi bilmelisiniz. Seyahat sırasında bedava wifi bulmak için pek çok yöntem bulunmaktadır.

Restoranları kullanın

Günümüzde pek kafe ve restoran wifi hizmeti sunuyor. Starbucks, Burger King ve Mc Donald’s gibi zincirler bu hizmeti müşterilerine sağlıyor. Burada karnınızı doyururken aynı zamanda bedava internete bağlanabilirsiniz.

Ucuza konaklayarak wifi’yi bedavaya getirin

Ucuz yerlerde konaklayarak wifi’yi de bedavaya getirebilirsiniz. Lüks otellerin çoğu belirli bir ücret karşılığında wifi hizmeti sunuyor. Pek mantıklı gelmese de yurt dışında işler bu şekilde yürüyor.

Açık bağlantıları bulun

Acil internete ihtiyacınız olursa telefonunuzu ya da elektronik eşyalarınızı elinize alın daha sonra yürümeye başlayın. Etrafta mutlaka şifresiz wifi olacaktır. Elektronik dükkanlarının ya da mağazaların internetine bu şekilde bedavaya bağlanabilirsiniz.

Google’da arat

Sana yakın bulunan internet bağlantılarını Google’a free internet hot spot yazarak bulabilirsiniz. Mobil için Find Wi-fi uygulamasını hem android hem de ios sistemde kullanabilirsiniz. Telefonun konumunu açarak yakınlardaki Wi-fi ağlarını bulabilirsiniz.

Operatörünüzün ücretsiz bağlantı noktalarına bakın

Bulunduğunuz bölgede ücretsiz bağlantı noktası var mı ona bakın. Pek çok firma büyük şehirlerde müşterilerine bu hizmeti sunmaktadır. Ayrıca bu firmaların internet sayfalarında Wifi bulucu da yer almaktadır.

Seyahat İpuçları

Yurtdışı gezileri için bazı ipuçları bulunmaktadır. Seyahate çıkmadan önce mutlaka göz atılması gerekir.

  • İnternet paketine ihtiyacınız olursa seyahat ettiğiniz ülkede hazır kart ya da internet paketi alabilirsiniz. Türkiye hattınızı yurtdışında kullanmak gibi bir hataya düşmeyin, size oldukça pahalıya patlayabilir.
  • Ucuz uçak bileti bulmak için havayolu firmalarının internet sitelerini takip edebilirsiniz.
  • Kaldığınız otelin kartvizitini mutlaka alın.
  • Yurtdışına çıkarken yanınıza öğrenci kartınızı almayı unutmayın.
  • Taksi kullanmanız gerekirse pahalı olmaması için başka biriyle daha bölüşebilirsiniz.
  • Kalacak yer bulamazsanız itfaiyede yatabilirsiniz.
  • Havaalanlarında kesinlikle döviz bozdurmayın. Zararlı çıkarsınız.