Loco & Matto Bağdat Caddesi

Bağdat Caddesi’nde Yepyeni Mekan Önerisi: Loco & Matto

Güneşin ısısının arttığı, herkeste bir diyet, sağlıklı beslenme trendlerinin başladığı şu günlerde Bağdat Caddesinde tam bir günaha davet mekanı keşfettim. Günah diyorum ama böyle bir tatlı günah olmaz… Nasıl mı?

Eğer siz de benim gibi şerbetli tatlı değil de daha çok çikolatalı ve hamur işinden yapılmış tatlıları ve yiyecekleri seviyorsanız emin olun müdavimi olacağız bir lezzet.

Çok kabaca anlatmak gerekirse; şerbetsiz tulumba tatlısının içini ya da tüm her yerini sıcak çikolata ile kaplandığını düşünün…. Bu tatlı aslında İspanya, İtalya ve Latin Amerika’nın geleneksel tatlısı churros.

Locco Matto Bağdat Caddesi Churros

Yeni Bağımlılığımın adı Churros!

“Böyle lezzet olmaz!” diye mırıldanarak yiyeceğiniz churroslar çok büyük bir bağımlılığın da habercisi 🙂
Son dokunuşları ile biz modern kentlilerin damak tadına göre yeniden yorumlanmış tariflerin hamuru bile Loco & Matto ekibi tarafından siz yiyeceklerinizi beklerken özenle hazırlanıyor.

Latin Amerika, İspanya ve Amerikan usüllerine göre farklı şekillerde hazırlanan özel tatlı churrosun her biri farklı bir duyunuzu harekete geçirecek. Ama yemeden önce şöyle bir izlemenizi tavsiye ederiz; çünkü sunumları da en az kendileri kadar tatlı!

Loco & Matto’nun kurucuları Enes kardeşler, hazırladıkları özel tatlara bir de kreatif bir dokunuş katmış. Emin olun siz de benim gibi bu lezzetleri tatmadan önce Instagram için bir kare yakalama peşine düşeceksiniz.

Mekana girer girmez sizi kendine çekecek tatlı seçeneklerine aklınız kaymadan önerim;
içleri tazecik sebzeler, yumuşacık etler ya da deniz mahsülleri ile doldurulmuş olan lezzetlerden de tatmanız. Panzerottilerden benim tercihim; mozarella peynirinde oldukça bonkör davranılarak hazırlanmış olanı. “Panzerotti de ne olaki?” diye sorarsanız; Panzerotti , peynir, domates sosu, sebze ve et gibi ürünlerle dolu kızarmış hamur.

Kısaca İstanbul’un göbeğine yer alan Locco &Matto’ya giderek güler yüzlü bir ekibin çalıştırdığı, birbirinden lezzetli latin yiyeceklerinin olduğu bu mekanla tanışmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Locco Matto Adres: Bağdat Caddesi No:353/5 Şaşkınbakkal, Kadıköy/İstanbul

Daha Fazla İçerik
Pizza Raffaele’den Yeni Restoran
Pizza Raffaele’den Yeni Restoran