Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Şirketleri
Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Şirketleri

Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Şirketleri

Günümüz ekonomik koşulları ve uçak biletlerinin fiyatı göz önüne alındığında seyahat etmenin ne denli zor olduğunu anlamak da kaçınılmaz olacaktır.  Elbette ki, ucuza uçak bileti alma yöntemlerini bilmeyenler için seyahat son derece pahalı bir hobidir. Seyahatin en pahalı kısmı olan uçak bileti alma işlemini çok daha ucuza getirmenin birbirinden farklı yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden en geçerli olanı ise şüphesiz ki düşük bütçeli havayolu firmalarını tercih etmektir. İşte en ucuza uçabileceğiniz Avrupa’nın En Ucuz Havayolu Şirketleri;

JetBlue Airways

JetBlue Airways
JetBlue Airways

JetBlue Airways özellikle de Amerika içerisinde seyahat etmek isteyenler için en avantajlı düşük bütçeli havayolu şirketlerinden biri olarak bilinir. Firma düşük bütçeli olsa da uçakları aslına bakıldığında son derece lükstür. Öyle ki firma deri koltuklu uçakları ve de 36 kanalda hizmet veren televizyonuyla aklınıza kazınacaktır. Ayrıca firma çok geniş seçeneklere sahip olan ikram kültürüne de sahiptir. JetBlue Airways ile uçuşlarda ilk bagaj ücretsizdir, firmayı kullananların rahat uyuması için de kulak tıkacı ve göz bandı gibi ihtiyaçlar da tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. jetBlue Airways, sadece ABD içerisine değil, Karayipler, Orta ve Güney Amerika gibi ülkelere de sefer düzenlemektedir.

RyanAir

RyanAir
RyanAir

RyanAir Havayolu şirketi, hem ülkemizde hem de dünya çapında en çok ses getiren düşük bütçeli havayolu şirketlerinden biri olarak bilinir. Fakat seyahat süreci boyunca ekstra ücret bedeli almaları nedeniyle tercih edilirliğinde de düşüş söz konusudur. Çünkü ekstra bagajlar, uçak bileti alırken kredi kartı kullanmak, koltuğunuzu kendiniz seçmek ve internette aldığınız bileti bastırmak gibi işlemler için sizler de ücret talep edilmektedir. Ancak sadece el bagajıyla uçmak isteyenler için RyanAir havayolu şirketinin ideal olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Bu firma ile Avrupa’nın bir çok büyük şehrine direk olarak uçabilirsiniz.

EasyJet

EasyJet
EasyJet

EasyJet, bir İngiliz Havayolu şirketidir. Günümüzde 59 milyondan fazla yolcuyu taşıyan bu firmanın genellikle Avrupa ülkelerine uçuş gerçekleştirdiğini görüyoruz. Uçak biletleri oldukça ekonomiktir. Özellikle de Avrupa’da ya da Orta Doğu Bölgesi’nde birden çok ülkeyi ziyaret edecekseniz, EasyJet sizler için ideal bir seçim olacaktır. Çünkü firma, toptan bilet alımlarında büyük indirim oranları uygulamaktadır.  EasyJet, İngiltere içerisinde tüm şehirlere gider ve ülkemize de seferleri vardır.

Southwest Airlines

Southwest Airlines
Southwest Airlines

Avrupa’nın en ucuz havayolu şirketleri arasında yer alan Southwest Airlines, bilindiği gibi müşteri servisi hizmetleri ile gezginler arasında bir hayli popüler hale gelmiştir. Bu firma aracılığı ile ziyaret edecek olan kişiler istediği koltuğu oturmakta özgürdürler. Ayrıca Amerika içerisinde her yere giden firmanın geniş bir ağı vardır. Southwest, özgürce uçmak isteyen gezginler için ideal bir seçim olacaktır. Yolcular Check-İn esnasında verilmiş olan grup numarasına göre çağırılmaktadır.

Wizzair

Wizzair
Wizzair

Wizzair, Macaristan Budapeşte havayolu firmalarından biridir. Genel olarak Bacelona, Milano, Brüksel ve Köln gibi büyük şehirlerden kalkarak Prag, Budapeşte, Varşova, Sofya, Bükreş ve Atina kentlerine ucuz uçuşlar gerçekleştirmektedir. Avrupa içi seyahatler için oldukça uygun bir firmadır. Uçak bileti fiyatları, vergileri de dahil olmak üzere son derece ekonomiktir. Bu nedenle ucuza uçmak isteyenler düşük bütçeli bir havayolu şirketi olan Wizzair’i tercih etmelerini öneriyoruz.

WestJet

WestJet
WestJet

Kurulduğu günden bu yana çok büyük ödüllerin de sahibi olan WestJet, müşteri hizmetleri bağlamında da önde gelen firmalar arasında yerini almıştır.  Bu firmanın en önemli özelliği ise çevre kirliliğine karşı savaşıyor olmalarıdır. Firma Kanada içerisinde her yere ulaşım sağlar. Aynı zamanda da Amerika’daki en büyük şehirlere de uçuşları vardır.

Aer Lingus

Aer Lingus
Aer Lingus

Aer Lingus, İrlanda’nın en büyük havayolu şirketlerinden biridir. Firmanın toplamda 43 uçağı bulunur. Aynı zamanda da 10 milyon gibi geniş bir yolcu kitlesine sahiptir.  Aer Lingus’un diğer havayolu şirketlerinden en büyük farkı ise uçağın içerisinde çeşitli eğlence imkanlarının yer almasıdır. Bilgisayar oyunları, radyo, televizyon ve Wifi hizmeti vardır.