Avengers Endgame Gerçekten Avatar’ı Geçebilir mi?
Avengers Endgame Gerçekten Avatar’ı Geçebilir mi?

Avengers Endgame Gerçekten Avatar’ı Geçebilir mi?

Daha Avengers Endgame vizyona girmeden önce filmin Avatar’ın büyük gişe rekorunu kırması bekleniyordu. peki bu gerçekten mümkün mü?

Hemen kısaca verilere göz atalım. 3D sinema deneyimiyle adından uzun süre söz ettiren Avatar tam 60 hafta vizyonda kaldı. Bu süreçte elde ettiği kazanç 2,787 milyar dolar oldu. Avengers Endgame ise 26 Nisan’da vizyona girdi. O zamandan bu yana 2,6 milyar dolar gişe hasılatı ulaştı. Yani iki yapım arasında oldukça az bir fark var. Fakat Endgame vizyona gireli uzun zaman olduğundan hayranların Avatar’ı geçme hayalleri giderek azalmaya başladı. Peki Endgame’in Avatar’ı geçmesi hala mümkün mü?

Başlangıçta da söylediğimiz gibi Avatar’ın bu zorlu rekoru ele geçirmesi 60 haftalık vizyon macerasından sonra mümkün oldu. Avengers Endgame ise 6 haftadır vizyonda. Yani bu rekoru kırmak için gerçekten uzun bir zamanları var. Bunun için yapılması gereken tek şey Marvel stüdyolarının filmin gösterimine devam etmesi. Elbette izleyicilerin azalan ilgisi filmin gösterileceği salon sayısının da azalmasına neden oluyor. Çoğu hayran filmi çoktan birkaç defa izledi. Bu sebeple önümüzdeki haftalarda elde edilen kazanç giderek azalacak. Fakat dünya genelinde 100 milyon dolarlık geliri elde etmek Avengers Endgame için çok zor olmayacak. İhtiyaç olan tek şey zaman.

Özetle Avengers Endgame’in gösterimi devam ederse, filmin Avatar’ı geçmesi hala mümkün diyebiliriz.