Antalya Müzesi

Antalya Müzesi

Antalya’yı sadece denizi, kumu ve güneşi ile değerlendirmemek gerekir. Eğlence mekanları, yaz tatili seçenekleri ya da tarihi özellikleri ile size harika seçenekleri bir arada sunacak olan güzel şehirdir. Oldukça geçmiş dayanan tarihi ile fırsatları yakalayabileceğiniz bu güzel şehirde gezip görebileceğiniz en güzel yerlerin başında Antalya müzesi geliyor.

Anadolu’nun en önemli medeniyet beşiğinden biri olan Antalya’da yaşanmışlıkların sizi beklediği noktaların başında tabi ki müzeleri geliyor. Birinci Dünya Savaşı zamanında İtalyanlar tarafından işgal edilme yıllarına kadar dayanan kalıntıların sizi beklediği yer Antalya Müzesidir.

Toplanan ve günümüze kadar gelen eserlerin sergilendiği eşsiz bir yapıya sahiptir. 1972 yılında gerçek anlamda bir müze halin dönüşmüş ve günümüze kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Avrupa Konseyi’nin 1988 yılında yılın müzesi ödülünü ve gerçekten farklı bir yapıya sahip olan tüm özellikleri ile dikkat çeken eşsiz bir yerde olduğunuzu siz de göreceksiniz. 30.000 metre karelik alana kurulan bu müzede 14 sergi odası bulunuyor.

Antalya Müzesi
Antalya Müzesi

Tabiat Tarihi ve Pirehistorya, Tanrılar Salonu, Lahitler Salonu, Seramik Eserler, Mozaik Salonu, Perge Tiyatrosu, Etnoğrafya Salonları, Çocuk Bölümü, Yorgun Herakles Heykeli, Küçük Eserler ve İkonalar, İmparatorlar Salonu gibi pek çok noktayı ziyaret etmelisiniz. Ayrıca müze 08:00 – 19:00 arasında ziyarete açık ve giriş ücreti 20 TL’dir.

Daha Fazla İçerik
Abant tatili için şimdiden hazırlanın!
Abant tatili için şimdiden hazırlanın!