Antalya Merkez Gezilecek Yerler

Antalya Merkez Gezilecek Yerler

Turizm cenneti olan ve Türkiye’nin en çok turist alan şehirleri listesinde ikinci sırada yer alan Antalya, sevdikleriniz ile keyifli bir tatil geçirebileceğiniz, deniz, kum ve güneş keyfi yapabileceğiniz güzel bir şehirdir. Antalya tatili planlamadan önce gezip göreceğiniz yerleri incelemeli ve seçimlerinizi ona yapmalısınız.

Antalya Merkez
Antalya Merkez

Antalya ve çevresinde yer tarihi mekanlar, plajları, tatil köyleri, lüks otelleri ve tabi ki alışveriş yapabileceğiniz noktalar oldukça fazladır. Keyfini çıkaracağınız bir Antalya turu planlamak için elinizi çabuk tutmalısınız. Şimdi gelin bu güzel tatil cennetini yakından tanımaya devam edelim.

Antalya şehir merkezinden başlamak gerekir diye düşünüyorum. İlginç bir şehirdir burası. Şehir merkezinde gezerken öğlen yemek arasında havlusunu omuzuna atmış denize girmeye gidenler ya da akşam iş çıkışı denize girmeye gidenleri görebilirsiniz. alışkın olduğumuz şehir yapısından farklı bir tarzı vardır.

Antalya Merkez Fotoğrafı
Antalya Merkez Fotoğrafı

Şehir içinden plajlara ulaşım çok kolaydır. Sürekli hat dolmuşlarının ulaşımı vardır. Palmiyelerin her yerde karşınıza çıkacağı caddelerin rengarenk ve hareketli olduğu bir şehirdir. Canlı müzik yapan kafe ve barların fazlalığı, Kaleiçi, tarihi mekanları, kalabalık ve eğlence dolu olan dar sokakları, restore edilmiş Antalya evleri ile farklı bir şehirde olduğunuzu siz de hissedeceksiniz.

Antalya şehir içi özellikle gece hayatı ile tercih edilmektedir. Tatile gelen turistlerin vazgeçilmezi olan dört mevsim ilgi gören bir şehir olan Antalya sizi de bekliyor. Sadece yaz tatili için değil keyifli hafta sonu kaçamakları için de Antalya harika bir seçim olabilir.

Daha Fazla İçerik
Yurtdışında ATM Nasıl Kullanılır?
Yurtdışında ATM Nasıl Kullanılır?