Akın Restoran

Akın Balık’ın Sahiplerinden: Akın Restoran

Benim de müdavimi olduğum, İstanbul’un özellikle son yıllarda en çok tercih edilen mekanlarından Akın Balık, şimdi “Akın Restoran” olarak Şişhane’de…  “Akın Restoran” köy kahvesi konsepti yolunda giden,  İstanbul’un tam ortasında, menüsünde yer alan organik ürünlerle ve geleneksel Türk mutfağının İstanbul yorumuyla sizi selamlayan bir mekan.

“Akın Restoran” sabah kahvaltısından, öğle yemeğine, akşam arkadaşlarınızla keyifle sohbet edebileceğiniz, bir mekan. “Akın Restoran”ın menüsü de oldukça samimi. Menüsünün en önemli detayı olan organik ürünler; Datça, Kastamonu, Antep, Rize ve Sakarya gibi Türkiye’nin özel yörelerinden özenle seçilmiş.

“Ağa Kahvaltısı”nda Erzincan’dan gelen özel tulum peyniriyle tanışırken, hiç bir yerde göremeyeceğiniz köy tarhanasını otantik tahta kaşıklarla tadacaksınız. “Akın Restoran”ın kendine özgü sunumu ile “Tere Ciğeri” ve “Kezban Kavurma” menünün diğer farklı lezzetlerinden.

Menüsünde yer alan Kezban Kavurma ve Kezban Izgara hem yapılışları hem de lezzetleriyle organik lezzet avcılarının favorisi haline geldi. Kastamonu’dan özenle seçilen köy tavukları ve Rize’den gelen tereyağıyla yapılan özel sosla, bakır sahanda Kezban Kavurma olarak karşımıza gelirken, kömür ızgarada baharatlar eşliğinde, piliç göğüs ve pirzola şeklinde Kezban Izgara olarak servis ediliyor.

“Akın Restoran” her gün 09.00-03.00 arası hizmet veriyor ve burada kişi başı 50-100 arası ödemeniz olası… Mekan bloggerı olarak belirtmemde fayda var, son zamanlarda Akın Balık, özellikle fiyat politikaları nedeniyle tepkiler alıyor umarım Akın Restoran bu tepkilerden etkilenmez…

Daha Fazla İçerik
Merdiven Cafe Çamlıca
Çamlıca’da Bir “Merdiven Cafe”